edarbi: kasutusalad, annustamine, kõrvaltoimed, ja hoiatused

Mis on Edarbi?

Edarbi kasutatakse kõrge vererõhu (hüpertensiooni).

Arst võib määrata teiste ravimitega teil võtta koos Edarbi ravida teie kõrget vererõhku.

Ärge kasutage Edarbi kui te olete rase. Selle ravimi kasutamist lõpetada ja rääkige sellest oma arstile kohe, kui teil rasestuda.

oluline info

Kui teil on diabeet, ei kasuta Edarbi koos ravimiga, mis sisaldab aliskireeni (Amturnide Tekturna’ga, Tekamlo, Valturna).

Enne ravimi võtmist rääkige oma arstile kõikidest haigestumistest ja allergiad. Samuti veenduge, et teie arst teaks, kui te olete rase või toidate last rinnaga. Mõnel juhul ei pruugi olla võimalik kasutada Edarbi või võite vajada annuse kohandamist või spetsiaalseid ettevaatusabinõusid.

Te ei tohiks kasutada Edarbi kui te olete allergiline azilsartan.

Kui teil on diabeet, ei kasuta azilsartan koos ravimiga, mis sisaldab aliskireeni (Amturnide Tekturna’ga, Tekamlo, Valturna).

Enne ravimi võtmist

Võib ka olla, et vältida Edarbi Aliskireenravi kui teil on neeruhaigus.

Veendumaks, see ravim on ohutu, siis öelge oma arstile, kui teil on

elektrolüüt tasakaaluhäireid (nt madal kaaliumi või magneesiumi veres)

südamepuudulikkuse; või

kui te olete madala soolasisaldusega dieedil.

Valitsus raseduse kategooria D. Ärge kasutage Edarbi kui te olete rase, ning lõpetama, kui rasestute. Azilsartan võib põhjustada vigastusi või surma sündimata lapsele, kui te võtate ravimit ajal oma teisel või kolmandal trimestril. Kasutage rasestumisvastaseid.

Vaata ka: Rasedus ja imetamine hoiatusi (täpsemalt)

Ei ole teada, kas azilsartan eritub rinnapiima või kas see võib imikut kahjustada. Sa ei tohi last rinnaga toita, võttes samal ajal Edarbi.

Võtke Edarbi täpselt nii, nagu arst on teile määranud. Järgige kõiki juhiseid ravimi etiketti. Arst võib aeg-ajalt muuta teie annust, veendumaks, et saada parimaid tulemusi. Ärge võtke seda ravimit suuremates või väiksemates kogustes või kauem, kui soovitatav.

Edarbi võib võtta koos toiduga või ilma.

Teie vererõhku tuleb sageli kontrollida.

Hoia kasutab seda ravimit vastavalt juhendile, isegi kui te tunnete hästi. Kõrge vererõhk on sageli ilma sümptomiteta. Teil võib tekkida vajadus kasutada vererõhku ravim oma ülejäänud elu.

Teil võib olla väga madal vererõhk Selle ravimi võtmise ajal. Helistage oma arstile, kui olete haige oksendamine või kõhulahtisus või kui te higistamine rohkem kui tavaliselt.

Hoida originaalpakendis toatemperatuuril, eemal niiskusest, soojuse ja valguse.

Tavaline annus täiskasvanutele hüpertensiooni

Algannus: 80 mg suukaudselt üks kord päevas. Võib osutuda vajalikuks algatada annus 40 mg suukaudselt üks kord päevas patsientidele, keda ravitakse diureetikume suurtes annustes .; Säilitusannus: 80 mg suukaudselt üks kord päevas

Võtke vahelejäänud annus niipea, kui see teile meenub. Jätke unustatud annus vahele, kui see on peaaegu aeg võtta järgmine annus. Ärge võtke kahekordset annust, et korvata vahelejäänud annust.

Kuidas ma peaksin Edarbi?

Ärge kasutage kaaliumisisaldusega toidulisandeid või soolaasendajates võtmise ajal Edarbi, kui arst ei ole seda soovitanud.

Vältige liiga kiire istuvast või lamavast asendist, või võite tunda pearinglust. Tõuse aeglaselt ja ennast tasakaalustada, et vältida kukkumist.

Pöörduge arsti poole, kui teil on mõni neist allergilise reaktsiooni Edarbi: lööve; hingamisraskused; näo, huulte, keele või kõri.

Helistage oma arstile, kui teil on

valulik või raskendatud urineerimine

vähe või üldse mitte urineerimisel

väsimus või hingeldus

kerge peaga tunne, nagu sa võib edasi viia; või

paistetus jalad või pahkluud.

Ühine Edarbi kõrvaltoimete hulka võivad kuuluda

kõhulahtisust.

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri võib esineda ka teisi. Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid valitsuse juures valitsuse 1088.

Edarbi doseerimisinfo

Rääkige oma arstile kõigist ravimitest, mida te kasutate, ja need, mida käivitada või peatada kasutades ravi ajal Edarbi, eriti

Mis juhtub, kui ma igatsen annus?

liitium

diureetikum ehk “vett pill”

Mis juhtub üleannustamise korral?

muid südame või vererõhuravimid; või

Mittesteroidsed põletikuvastased ravimid (mittesteroidsed põletikuvastased ravimid) – aspiriin, ibuprofeen (Advil, Motrin), naprokseen (Aleve), tselekoksiib, diklofenak, indometatsiin, meloksikaami ja teised.

See loetelu ei ole täielik. Teised ravimid võivad suhelda azilsartan, sealhulgas retsepti ja üle leti ravimid, vitamiine ja taimseid tooteid. Mitte kõik võimalikud koostoimed on loetletud selles ravimi juhendis.

Mida tuleks vältida, võttes samal ajal Edarbi?

3.01.2014-11-04, 04:18:51

Rasedus D-kategooria Positiivne tõendeid riski

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu valitsus

Kõrge vererõhk lisinopriil, amlodipiin, metoprolool, hüdroklorotiasiidi, losartaan, furosemiid, atenolooli, Lasix, Norvasc, Diovan, valsartaani, enalapriil, Toprol-XL, Benicar, Cozaariga Lopressor, Bystolic, irbesartaani Vasotec, Avapro, hüdroklorotiasiidi / lisinopriil, Dyazide , Zestril

Edarbi kõrvaltoimeid

Millised teised ravimid mõjutavad Edarbi?

Edarbi (azilsartan medoksomiili)