Ebola edastamine: võib ebola levima läbi õhu?

Ebola viirus haigus ei levi õhu kaudu ja ei levida juhuslik kontakt nagu on lähedal nakatunud inimesega. Erinevalt hingamisteede haigusi, mis võivad levida osakesed, mis jäävad õhku pärast nakatunud köhimisel või aevastamisel, Ebola levib otsese kontakti kehavedelikega isiku, kes on haige Ebola.

Kehavedelikes, mida saab edastada Ebola hulka

Uurimistulemused näitavad, et Ebola on esmakordselt kasutusele võetud elanikkonna käitlemise või söömise kaudu teatud nakatunud imetajaid nagu ahvid, puu nahkhiired, metsa antiloop ja porcupines. Ebola on siis levida inimeselt inimesele otsese kontakti kehavedelikega teise nakatunud inimesega. Ei ole tõendeid, et sääsed või muud putukad saab edastada Ebola viirus.

Inimesed nakatunud Ebola ei ole nakkav, kui nad ei ole sümptomeid. Kui inimene haige Ebola köha või aevastamisel ja sülje või lima puudutab teise inimese silmade, nina, suu või avatud lõigatud või haava, need vedelikud võivad levida Ebola.

Käitlemise esemeid, mis on saastunud kehavedelikega isikult, kes on haige või kes on surnud Ebola viirus võib levida ka haigus.

koos