dwarfism tüsistusi

Tüsistused dwarfism seotud häired võivad olla väga erinevad, kuid mõned tüsistused on ühised teatud tingimused.

Iseloomulike kolju, lülisamba ja jäsemete jagavad kõige vormid ebaproportsionaalne dwarfism tulemuse mõned ühised probleemid

ebaproportsionaalne dwarfism

Proportsionaalsete kääbuskasvuga probleeme kasvu ja arengut põhjustavad sageli komplikatsioone nõrgalt arenenud organid. Näiteks südameprobleeme sageli esinevad Turner sündroom võib olla märkimisväärne mõju tervisele. Puudumine seksuaalsele küpsemisele seotud kasvuhormooni puudulikkus või Turner sündroom mõjutab nii füüsilist arengut ja sotsiaalset toimetulekut.

proportsionaalne dwarfism

Naised ebaproportsionaalselt dwarfism võib tekkida hingamisteede probleeme raseduse ajal. C-osa (keisrilõige) on peaaegu alati vajalik, sest suurus ja kuju vaagna ei võimalda edukat vaginaalravivahend.

Enamik inimesi dwarfism ei soovi märgistada tingimus. Kuid mõned inimesed võivad viidata end pöialpoissi või vähe inimesi. Sõna “kääbus” peetakse üldiselt solvava perspektiivis.

Inimesed on keskmise kõrgusega võib olla väärarusaamu inimeste dwarfism. Ja kujutamine inimeste dwarfism tänapäeva filme sisaldab sageli stereotüübid. Valede võib mõjutada inimese enesehinnangut ja piirata võimalusi edu koolis või töö.

Laste dwarfism on eriti haavatavad kiusasid ja naeruvääristada klassikaaslastega. Kuna dwarfism on suhteliselt haruldane, lapsed võivad tunda isoleeritud eakaaslastega.

rasedus

avalik arusaamad