düsleksia juhend – põhjused, sümptomid ja ravivõimalused

Mis see on?

Düsleksia on kõige levinum õppimisraskuse. See on määratletud Rahvusvahelise Düsleksia Assotsiatsioon näiteks: konkreetse õppimisraskuse mis on neuroloogilised päritolu. Düsleksia iseloomustab raskusi täpsete ja / või valdavad sõna tunnustamise ja halb õigekirja ja dekodeerimine võimed .; Need raskused tavaliselt tingitud puudujäägi fonoloogilite komponent keel, mis on sageli ootamatu võrreldes teiste kognitiivsete võimete ja tõhusate auditoorset. Teisene tagajärjed võivad olla probleemid lugemine ja vähendada lugemine kogemusi, mis võib takistada kasvu sõnavara ja taustateadmised .; Keegi düsleksia on raskusi lugemise ja kirjutamise kuigi ta on luure ja motivatsiooni vaja õppida lugema. Kuigi inimesed düsleksia on raske mõista sõna nad loevad, nad tavaliselt saavad aru, samad sõnad, kui need on ette lugeda teise isiku poolt .; Teadlased ei tea täpselt, mida põhjustab düsleksia, kuid nad arvavad, et probleemi arenduse käigus võib mõjutada aju töötleb informatsiooni. Nad usuvad ka, et geneetika (pärandi) mängib rolli. Kuigi geeni düsleksia ei ole leitud, düsleksia ei kipuvad sõidetud peredele. Düsleksia ei ole põhjustatud füüsilise puude, nagu nägemise või kuulmisega probleeme. Paljud inimesed düsleksia on keskmine või keskmisest kõrgem intelligents. Põhimõtteliselt inimeste ajudes, düsleksia on raske saavad korraldamine, meenutades või kasutada teavet .; Ameerika Ühendriigid, umbes 5% kuni 10% elanikkonnast on ilmselt mingi düsleksia .; Sümptomid; Isik düsleksia võib olla raske aeg; Selgitada sõnu; Tunnistades helisid, mis moodustavad sõnu; Mõistmise ja mäleta, mida lugeda; Tõlkimine trükitud sõnad lausutud sõnu; Õigekiri; Korraldamine või järjestuse mõtteid; Rhyming sõnu; Õppimine tähestik ja numbrid ajal eelkoolis ja lasteaias

Sümptomid

Isik düsleksia võib olla raske aeg; Selgitada sõnu; Tunnistades helisid, mis moodustavad sõnu; Mõistmise ja mäleta, mida lugeda; Tõlkimine trükitud sõnad lausutud sõnu; Õigekiri; Korraldamine või järjestuse mõtteid; Rhyming sõnu; Õppimine tähestik ja numbrid ajal eelkoolis ja lasteaias

diagnoos

Arst küsi oma lapse arsti, arengu- ja pere ajalugu ja vaatab lapse võimaliku füüsilise põhjused, mis võiksid teha lugemine keeruline, nagu kuulmise või nägemise probleemid. Arst otsida märke muid probleeme, mis võivad põhjustada teie lapse lugemise raskused. Need võivad sisaldada motoorse koordinatsiooni häired, tähelepanu puudulikkuse ja hüperaktiivsuse häire, depressioon, ärevus ja kilpnäärmehaiguste. Kui ei Füüsilistest põhjustest on leitud, arst võib viidata oma lapse õppimise spetsialist hindamiseks.

Kui kaua see kestab?

Düsleksia ei saa ravida, kuid selle haigusega inimestest saab õppida, kuidas olla edukas koolitöö. Mis varane diagnoos ja õige ravi, paljud inimesed düsleksia minna õnnestub nii akadeemiliselt ja professionaalselt. Kuid düsleksia on elukestev seisund, mitte ajutine arengupeetus.

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Praegusel ajal ei tunta viis vältida düsleksia. Siiski, kuna neuroloogilised probleemid, mis põhjustavad düsleksia võib olla seotud sünnieelne tegurid, ja lapsed, kes on sündinud enneaegselt või madala sünnikaaluga on suurem risk düsleksia, on mõistlik järgida tavalisi soovitusi terve raseduse.

Kuidas ravida seda tervisliku seisundi

Mitmed tehnikaid ja strateegiaid, mida kasutatakse, et aidata inimestel düsleksia. Nendeks lindistamine loengute asemel kirjalikult märkusi, kuulates raamatuid lindi asemel lugemine neile, kasutades flash kaarte ja arvuti tarkvara abil kontrollida õigekirja ja grammatika.

Kui külastada arsti

Helistage oma arstile, kui lapsel tundub olevat palju maha tema sõbrad ja klassikaaslased lugemise või kirjutamise, eriti kui on perekonnas esinenud düsleksia või mõne muu õppimise häire. Kui laps on probleeme koolis ja te arvate, on märke vaimupuudega, rääkida oma lapse õpetaja ja arst. Nii saate ka probleemid varem ja anda oma lapsele parim võimalus edu.

prognoos

Enamik lapsi düsleksia saab teha ka akadeemiliselt ja professionaalselt, hoolimata sellest, et düsleksia on elukestev puue. Väljavaated iga laps düsleksia sõltub sellest, kui raske puue on, kuidas alguses on diagnoositud ja ravi kvaliteeti.