düsfunktsionaalne emakaverejooksud juhend – põhjused, sümptomid ja ravivõimalused

Mis see on?

Düsfunktsionaalne emaka verejooksu, mida nimetatakse ka anovulatoorsed veritsus, on igal veritsus tupest, mis erineb naise normaalse menstruaaltsükli. Normaalne tsükkel käivitab signaale hormoonid. Emaka düsfunktsionaalne verejooks, kui tsükkel hormonaalset signaale visatakse välja. See võib hõlmata vahelduvad, mis on raske ja kerge, määrimine või ettearvamatu lühemad ja pikemad tsüklid .; Regulaarne igakuine menstruaaltsükli puhutakse läbi endomeetriumi vooder, mis on vere rikastatud koesse, mis kasvab emakas iga kuu ootuses võimaliku raseduse .; Kui ovulatsiooni ei toimu, perioodide võib viibida, mis võimaldab limaskesta kasvada paksem. Sel põhjusel hilineb perioodid on sageli raske ones .; Kergemates või määrimist menstruatsioonide vahepeal, võib tegemist olla endomeetriumi limaskesta, mis on ebastabiilne ja lekib, kas sellepärast hormonaalse tasemega ei toeta piisavalt või kuna vooder võib olla liiga paks .; Muud tegurid, mis võivad muuta verejooks mudelite hulgas; Hormonaalsed muutused (kilpnäärme probleeme, prolaktiini hormooni); Ravimid; Liigne kasutamise või kaalulangus; rasvumine; Stress või haigus; Algus menstruatsiooni noorukieas – Regulaarne ovulatoorsed tsüklid ei pruugi töötada paar kuud või isegi aastaid .; Lõpuks menstruatsioon – emaka düsfunktsionaalne verejooks on levinud kuid kuni aastaid enne menopausi.

Sümptomid

Ebaregulaarne veritsus võib tulla erinevatel aegadel kuust kuusse ja kesta erineval hulgal aega. Summa verevoolu võib varieeruda heledast äärmiselt raske suurte hüübimist. Mõnel inimesel, verejooksu võib seostada emaka krambid .; Diagnoos; Arst küsi oma haiguslugu ja sümptomite kohta, mis võib viidata põhjuseks ebaregulaarne veritsus või teised hormonaalsed kõrvalekalded. Arst võib teha mitmesuguseid katseid, et kontrollida nende põhjuste veritsus mustrid; Rasedus – uriini- või vereanalüüsi; Kilpnäärme hormoonide ja prolaktiini hormooni kõrvalekalded – vereanalüüsid; Menopausi (eriti naiste oma 40s või 50s) – vereanalüüse, et määrata, kui östrogeeni tase langeb, millest võib järeldada, Esireas menopausi; Kõrvalekalded emaka või munasarja – transvaginal ultraheli, kus väike, Pulgakujuliste sond asetatakse tuppe mõõtmiseks endomeetriumi limaskesta

diagnoos

Arst küsi oma haiguslugu ja sümptomite kohta, mis võib viidata põhjuseks ebaregulaarne veritsus või teised hormonaalsed kõrvalekalded. Arst võib teha mitmesuguseid katseid, et kontrollida nende põhjuste veritsus mustrid

Kui kaua see kestab?

Enamik naisi on aega, et on ebaregulaarne ajastus või summa verejooksu ajal mingil menstruaaltsükli aastat, kõige sagedamini, sest tsükkel ilma normaalne ovulatsiooni. Tavaline perioodidel võib jätkata juba järgmisel perioodil või võib võtta paar kuud, et saada regulaarselt uuesti. Mõned naised muutuvad regulaarselt ainult abiga ravi, näiteks rasestumisvastaseid tablette. Kui menstruaaltsükli signaal alguses menopaus, viimane tähtaeg ei tohi tekkida mõne kuu või paar aastat.

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Ei ole nii, et vältida emaka düsfunktsionaalne verejooks. Mine arsti viivitamatult, kui teil on jätkuvalt menstruaaltsükli. Varane diagnoos ja ravi võib aidata muuta oma perioodidel regulaarselt uuesti, mis on oluline oma üldist tervist.

Kuidas ravida seda tervisliku seisundi

Kui põhjuseks emaka düsfunktsionaalne verejooks on teine ​​meditsiiniline seisund, ravivad see tingimus peaks taastama normaalset tsüklit. Vastasel korral ravi põhineb põhjus, summa verejooks ja naise reproduktiivse eesmärgid (kas ta tahab saada lapsi või mitte).

Kui külastada arsti

Helistage oma arstile kohe, et hinnataks, kas sul on palavik, kõhuvalu või raske verejooks pearinglus või minestamine.

prognoos

Seal on palju tõhusam ravi, mis aitab reguleerida perioodid ja kontrollida ebaregulaarne veritsus. Kui teil on menstruaaltsükli häired ja on raskusi rasestuda, võite võtta ravimeid, mis stimuleerivad ovulatsiooni. Rütmihäired, aga ei tähenda, teil on viljatu. Sa ikka on vaja kasutada kaitse raseduse eest olete seksuaalselt aktiivne.