düsfaagia

Neelamisraskused (düsfaagia) tähendab see võtab rohkem aega ja vaeva, et liikuda toidu või vedeliku suust magu. Düsfaagia võib olla seotud ka valu. Mõningatel juhtudel neelamine võib osutuda võimatuks.

Salasuhe neelamisraskused, mis võib juhtuda, kui sa sööd liiga kiiresti või ei närida oma toitu piisavalt hästi, ei ole tavaliselt põhjust muretsemiseks. Kuid pidev düsfaagia võib viidata tõsine meditsiiniline seisund, mis vajab ravi.

Düsfaagia võib esineda igas vanuses, kuid see on rohkem levinud vanematel inimestel. Põhjuste neelamishäired erineda ja ravi sõltub põhjusest.

Märgid ja sümptomid seotud düsfaagia võib sisaldada

Pöörduge arsti poole, kui te regulaarselt allaneelamisraskustega või kui kaalulangus, tagasivool või oksendamine saadab oma düsfaagia.

Millal näha arsti

Kui takistus segab hingamist, kutsuda kiirabi kohe. Kui te ei suuda alla neelata, sest sa tunned, et toit on ummikus kõri või rindkeres, minge lähima haigla erakorralise meditsiini osakonda.

söögitoru neelamishäired

Neelamine on keeruline ning teatud tingimused võivad sellesse sekkuda. Mõnikord põhjustab düsfaagia ei ole võimalik tuvastada. Kuid düsfaagia üldiselt kuulub ühte järgmistest kategooriatest.

Söögitoru düsfaagia viitab tunne toidu kinni või saada üles riputatud baasi kõri või rinnus pärast olete hakanud neelama. Mõned põhjused söögitoru düsfaagia hulka

Teatud tingimustel võib nõrgestada oma kurgu lihased, mistõttu on raske liikuda toitu suu oma kurgu ja söögitoru kui hakkate neelata. Sul võib lämmatada, gag või köha kui püüad neelata või on tunne, toidu või vedelike läheb alla oma kõri (hingetoru) või ninna. See võib viia kopsupõletik.

Põhjused orofarüngeaalset düsfaagia hulka

orofarüngaalse neelamishäired

Järgnevalt on riskifaktorid neelamishäired

Neelamisraskused võib põhjustada

Sa oled tõenäoliselt alustada nähes oma perearsti või üldarsti. Sõltuvalt kahtlustatakse põhjus arst võib teid suunata arst, kes on spetsialiseerunud ravivad kõrva-, nina- ja kurguhaigused (otorhinolaryngologist), arst, kes on spetsialiseerunud ravivad seedehäireid (gastroenteroloog) või arst, kes on spetsialiseerunud haiguste närvisüsteemi (neuroloog).

Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse.

Sest düsfaagia, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Mida sa saad teha

Arst võib paluda teil mitmeid küsimusi, sealhulgas

Kuni oma ametisse, see võib aidata närida oma toitu aeglasemalt ja põhjalikumalt kui tavaliselt. Kui teil on kõrvetised või GERD, proovige süüa väiksemat einet ja ei söö vahetult enne magamaminekut. Üle leti antatsiide võib samuti aidata ajutiselt.

Arst tõenäoliselt täita füüsilise läbivaatuse ja võib kasutada erinevaid katseid, et teha kindlaks põhjus teie neelamisprobleemist.

Testid võivad sisaldada

Röntgenuuring kontrastaine materjali (baariumi X-ray). Sa juua baariumi lahendus, mis katab söögitoru, mis võimaldab tal näidata üles parem röntgen. Arst saab siis näha muutusi kuju söögitoru ja saab hinnata lihaste aktiivsus.

Arst võib ka neelamist tahket toitu või pill kaetud baariumi vaadata lihaseid kurgus kui neelata või otsida ummistuste söögitoru et vedelik baariumi lahendus ei pruugi tuvastada.

Mida ootate oma arsti

Ravi düsfaagia sõltub või põhjus teie neelamine häire.

Suu ja neelu düsfaagia arst võib teid suunata kõne või neelamine terapeut ja ravi võib hõlmata

Mida saab teha vahepeal

Ravilähenemistele söögitoru düsfaagia võib sisaldada

Kui teil on söögitoru spasm, kuid söögitorru tundub normaalne ja ilma GERD, siis võib ravida ravimitega, et lõdvestada söögitoru ja vähendada ebamugavust.

Kui neelamisraskused takistab teil süüa ja juua piisavalt, võib arst soovitada

Kui teil on neelamisraskused, siis kindlasti arsti ja järgige tema nõuandeid. Ka mõned asjad, mida saate proovida aidata leevendada oma sümptomid

Kuigi neelamisraskused ei saa vältida, saate vähendada oma riski ajalt neelamisraskused süües aeglaselt ja närida oma toitu ka. Varajane avastamine ja efektiivne ravi GERD võib alandada riski haigestuda düsfaagia seostatud söögitoru ahenemine.

orofarüngaalse neelamishäired

külastada oma arsti

söögitoru neelamishäired

raske neelamishäired