dulaglutide (subkutaanselt) nõuetekohase kasutamise

Doseerimine

vahelejäänud annus

Kui hakkad selle ravimi kasutamist, on väga oluline, et teil kontrollida oma veresuhkrut sageli, eriti enne ja pärast sööki ja enne magamaminekut. See aitab vähendada võimalust, millel on väga madal veresuhkru tase.

See ravim peaks tulema koos ravimi juhendis. Lugege ja järgige neid juhiseid hoolikalt. Küsige oma arstilt, kui teil on mingeid küsimusi.

Võite võtta seda ravimit koos toiduga või ilma.

Sa kasutad dulaglutide kodus. Arst õpetab, kuidas süstid tuleb anda. Ole kindel, et sa täpselt aru, kuidas ravimit tuleb süstida.

Ravim manustatakse shot naha alla kõhu, reie või õlavarre. Kasutage teist keha pindala iga kord, kui iseenda maha. Jälgi saad anda iga lasku, veendumaks, et pöörata keha piirkondades.

ladustamine

Kui te kasutate seda ravimit insuliini, ei sega neid samasse süstlasse. See on vastuvõetav, et süstida ravimit ja insuliini sama keha pindala, kuid kaadrid ei tohiks olla õigust üksteise kõrval.

Laske meditsiini soojeneda toatemperatuuril enne seda süstida. Kui ravimit pliiatsi värv on muutunud tundub hägune või kui näed osakesi, ei kasuta seda.

Kasutage uut nõela iga kord, kui süstida ravimit.

Ravim ka töötab paremini, kui esineb pidev summa veres. Selleks, et aidata hoida summa konstantne, ei jäta ühtki annust. Ka see on kõige parem kasutada annust samal päeval nädalas.

Ei jaga meditsiini pliiatsid teistega mingil juhul. See ei ole ohutu ühe sulu mida kasutatakse rohkem kui üks inimene. Nõelte või pliiatsid võivad põhjustada infektsiooni edasikandumist.

Visake kasutatud nõelad raske, suletud anumas, et nõelad ei torka läbi (torkekindlas). Hoidke pakendit eemal lastest ja koduloomadest.

Järgige hoolikalt erilist söömisharjumused oma arsti saatis sulle. See on kõige olulisem osa kontrolli all hoida, ja on vajalik juhul, kui ravim on korralikult tööle. Samuti kasutada regulaarselt ja test veresuhkru või uriinis vastavalt juhendile.

Annus seda ravimit on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annustest. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate selle ravimi annuse võtmata, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Kui te unustate annuse, kasuta seda võimalikult kiiresti 3 päeva jooksul pärast vahelejäänud annust. Kui te unustate annuse rohkem kui 3 päeva, oodake järgmise regulaarse iganädalase annuse.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

Hoidke oma uue, kasutamata ravim pliiatsi või eeltäidetud süstlas külmkappi, originaalpakendis ja valguse eest kaitstult. Mitte külmutada selle ravimi ja ei kasuta ravimit, kui see on olnud külmunud. Võite salvestada avatud meditsiini pliiatsi või eeltäidetud süstlas külmkapis või toatemperatuuril kuni 14 päeva.