drospirenoon, etünüülöstradiool ja levomefolate (suukaudne) nõuetekohase kasutamise

Doseerimine

vahelejäänud annus

Et hormonaalseid kontratseptiive ohutud ja usaldusväärsed kui võimalik, siis tuleks aru saada, kuidas ja millal neid kasutada ja millist mõju võib oodata.

See ravim on kaasas patsiendi juhiseid. Lugege ja järgige neid juhiseid hoolikalt. Küsige oma arsti või apteekriga, kui teil on mingeid küsimusi.

See ravim on saadaval blisterpakendis. Igas blisterpakendis 28 tabletti erinevaid värve, mis tuleb võtta samas järjekorras vastavalt juhendile blisterpakend.

Kui hakkate seda ravimit, keha vaja vähemalt 7 päeva reguleerimiseks enne raseduse vältimine. Kasutage teist rasestumisvastast vahendit, näiteks kondoomi, spermicide või diafragma, esimese 7 päeva jooksul oma esimese tsükli pillid.

Võtke seda ravimit samal ajal iga päev, pärast õhtusööki või enne magamaminekut. Võite võtta seda ravimit koos toiduga või ilma.

ladustamine

Ära jäta või hilinemise võtate pille rohkem kui 24 tundi. Kui te unustate annuse, võite rasestuda. Küsige oma arstilt, kuidas aidata teil meeles pidada oma pillid või kuidas kasutada teise rasestumisvastaseid.

Teil võib olla kerge veritsus või määrimine, kui esimest korda võtma pille.

Sa võid tunda haige või iiveldab, eriti esimese paari kuu jooksul, et te võtate seda ravimit. Kui teie iiveldus on pidev ja ei kao, pöörduge arsti poole.

Kui te oksendate või teil on kõhulahtisus 3 kuni 4 tundi selle ravimi võtmist, järgige patsiendi infolehte või võtke ühendust oma arstiga.

Kui teil on üleminek kombinatsioon hormonaalse meetodi (nt teise pill, plaaster, tuperõngas) kasutamisega Beyaz ™ või Safyral®, seda ravimit võtta esimesel päeval menstruatsiooni. Kui te ei hakka menstruatsiooni, pöörduge arsti poole raseduse kindlakstegemiseks. Kui olete kasutanud tuperõngast või plaastrit, võta pill päeval ringi või plaastri eemaldamist. Sa pead kasutama ka teist rasestumisvastast meetodit (nt kondoom, diafragma, spermicide) esimese 7 päeva ravimi võtmist.

Kui te minnakse üle ainult progestageeni meetod (nt ainult progestageeni pill, implantaat, süst, emakasisene süsteem), et kasutades Beyaz ™ või Safyral®, võtke ravimit järgmisel päeval teil oleks võtnud oma järgmise ainult progestageeni pill, või päeval implantaadi või ESV eemaldada, või päeval, siis oleks järgmise süsti. Sa pead kasutama ka teist rasestumisvastast meetodit (nt kondoom, diafragma, spermicide) esimese 7 päeva ravimi võtmist.

Annus seda ravimit on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annustest. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Arst võib paluda teil alustada oma annus esimesel päeval menstruatsiooni (nn päev 1 Start) või esimesel pühapäeval pärast menstruatsiooni algust (nn pühapäev Start). Kui sa hakkad kindlal päeval on oluline järgida, et ajakava, isegi siis, kui te unustate annuse. Ärge muutke oma ajakava ise. Kui ajakava, et te kasutate ei ole mugav, pidage nõu oma arstiga muutmist. Juba pühapäeval algus, teil on vaja kasutada teise rasestumisvastast (nt kondoom, diafragma, spermicide) esimese 7 päeva jooksul.

Helista oma arstile või apteekrile juhiseid.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.