dotsetakseel intravenoosne

Raviga seotud suremus suureneb maksafunktsiooni häired, suuremate annuste puhul ning patsientidel mitte-kopsuvähi ja ajalugu enne ravi plaatinat sisaldava ravi dotsetakseeliga annuses 100 mg / m (2). Dotsetakseel ei tohiks üldjuhul anda patsientidele, kellel bilirubiin suurem kui ULN, või patsientidel ASAT ja / või ALAT üle 1,5 x ULN samaaegne aluseline fosfataas enam kui 2,5 x ULN. Nendel patsientidel on suurenenud risk haigestuda raske või eluohtlik toksilisust. Monitor LFT enne iga ravitsükli. Dotsetakseel ravi ei tohi anda patsientidele, kellel neutrofiilide arv alla 1500 rakku / mm (3) saada sagedased verepilt jälgida neutropeenia suhtes. Rasked ülitundlikkusreaktsioonid, sh surmaga anafülaksia, on teatatud patsientidel, kes said premedikatsioonina deksametasooni. Kasutamine on vastunäidustatud patsientidele, kellel on ülitundlikkus dotsetakseeli või polüsorbaat 80. Raske vedelikupeetust võivad tekkida.

Kasutab dotsetakseeli

Therapeutic Klass: kasvajavastane aine

Farmakoloogilise Klass: mitootiline inhibiitor

Dotsetakseel kuulub ravimite rühma, mida nimetatakse antineoplastikumide (vähiravimite). See häirib vähirakkude kasvu, mis on lõpuks hävitatud organismis. Kuna kasvu normaalsetes rakkudes võib mõjutada ka dotsetakseel, muud soovimatud toimed ka tekkida.

dotsetakseel on anda ainult või otsese järelevalve all oma arstiga.

Kui ravim on heaks kiidetud turustamise konkreetseks kasutuseks kogemused võivad näidata, et see on kasulik ka teisi terviseprobleeme. Kuigi need kasutused ei kuulu toote märgistusel, dotsetakseeli süsti kasutatakse teatud patsientidel järgmised haigusseisundid

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Dotsetakseeli järgmine tuleks kaaluda

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon dotsetakseeli või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Enne Kasutades dotsetakseeli

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud lastele spetsiifilise probleeme, mis piiravad aga dotsetakseeli süsti lastel.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga dotsetakseeli süsti eakatel. Kuid eakatel patsientidel on suurem tõenäosus soovimatud toimed ja vanusega seotud maksa, neeru, või südamehaiguste, mis võib eeldada ettevaatlikult ja korrigeerimist, annus patsientidele dotsetakseeliga süstimist.

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te dotsetakseeliga, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades dotsetakseeli mõnda järgmistest ravimitest ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades dotsetakseeli ühegi järgmistest ravimitest ei ole soovitatav, kuid võib teatud juhtudel nõutav. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades dotsetakseeli mõnda järgmistest ravimitest võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades Dotsetakseeli ükskõik millist järgnevatest võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimed kuid võivad olla vältimatud teatud juhtudel. Kui kasutatakse koos, võib arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate dotsetakseeli või annab teile erilisi juhiseid kasutamise kohta toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võib mõjutada dotsetakseeli kasutamist. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Ravimid, mida kasutatakse vähi raviks on väga tugev ja võib olla palju soovimatuid tagajärgi. Enne dotsetakseeliga, veendumaks, et mõista kõiki riske ja kasu. On oluline, et teil teha tihedat koostööd oma arstiga ravi ajal.

Te saate dotsetakseeli haiglas või vähiravi keskus. Õde või muu koolitatud tervishoiutöötaja annab sulle dotsetakseeli. dotsetakseeli manustamisel pantud nõelaga ühes oma veenid.

Sul on ka antud steroid meditsiini paar päeva, et vältida soovimatuid mõjusid dotsetakseeli. Järgige hoolikalt, kuidas võtta steroid. Kui te unustate steroid, rääkige sellest oma arstile enne, kui saate annust.

dotsetakseeli peaks tulema koos patsiendi infolehel. Lugege ja järgige neid juhiseid hoolikalt. Küsige oma arstilt, kui teil on mingeid küsimusi.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda dotsetakseeli töötab korralikult. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Kasutades dotsetakseeli raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata lapsele. Kasutage tõhusat rasestumisvastast hoiduma saada rase. Kui te arvate, et olete rasestunud kasutades ravimit, rääkige sellest kohe oma arstile.

Dotsetakseel võib ajutiselt alandada valgete vereliblede sisaldust veres, mis suurendab võimalust saada nakkuse. Samuti võib alandada vereliistakute arvu, mis on vajalikud nõuetekohase vere hüübimist. Kui see juhtub, on olemas teatud ettevaatusabinõusid saab võtta, eriti kui teie vererakkude arv on väike, et vähendada nakkuse või verejooks

dotsetakseel võib põhjustada muutusi vererakkude arvus tõttu leukeemia või muude probleemide veres aastat pärast kasutamist või võivad suurendada riski ägeda müeloidse leukeemia (AML), teatud tüüpi vererakkude vähk. Rääkige oma arstiga, kui teil on muret nende risk.

Õige kasutamine dotsetakseeli

dotsetakseel võib põhjustada tõsiseid allergilisi reaktsioone, sh anafülaksia. Anafülaksia võib olla eluohtlik ja nõuab kohest arstiabi. Helistage oma arstile kohe, kui teil on lööve, palavik või külmavärinad, hingamisraskused või neelamisraskus, kiire või ebaregulaarne südametöö, või turse käed, nägu, suu või kõri dotsetakseeliga.

Dotsetakseel võib põhjustada ödeemi või vedelikupeetust, mis tähendab, et teie keha on hoida liiga palju vett. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on kiire kaalutõus, õhupuudus, valu rinnus või kõhus, väsimus või nõrkus, ebaregulaarne hingamine, südame rütmihäired, või liigse käte, randmete, pahkluude või jalgade.

Raske nahareaktsioonid võivad tekkida dotsetakseeliga. Rääkige oma arstile, kui teil on kobrutamisega või punane nahalööve oma käte ja jalgade pärast dotsetakseeli.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on põletamine, tuimus, kipitus, valulik aistingud, käed või jalad, või jalad. Need võivad olla sümptomid seisund, mida nimetatakse perifeerne neuropaatia.

Rääkige oma arstile, kui teil on nägemishäired, nagu ähmane nägemine, raskused lugemisel või silmavalu dotsetakseeliga. Need võivad olla sümptomid tõsine nimetatud silmahaiguse makula turse.

dotsetakseeli sisaldab alkoholi, mis võib põhjustada mõnedel inimestel unine, uimane või vähem tähelepanelik kui nad tavaliselt. Veenduge, et te teate, kuidas te reageerite dotsetakseeli enne autojuhtimist, masinate või midagi muud, mis võib olla ohtlik, kui teil on uimane ja anna endast märku.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal dotsetakseeli

Pöörduge arsti või õega kohe, kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest tekib

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus D-kategooria Positiivne tõendeid riski

dotsetakseeli kõrvaltoimed

dotsetakseeli

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Eesnäärmevähi östradiooli, Premarin’i, Luproni, Estrace, bikalutamiid, Casodexiga

Rinnavähi metotreksaat, tamoksifeeni, anastrosooli letrosooli, Arimidexit paklitakseeli

Rinnavähi, Metastaatilised tamoksifeeni, anastrosooli letrosooli, Arimidexit paklitakseeli Xeloda

Non-kopsuvähiga Avastin, metotreksaat paklitakseeli, tsisplatiin, Opdivo paklitakseel