dolasetron suukaudse, intravenoosse

Ravimite klassi: oksendamist

Kasutab dolasetron

Farmakoloogilise Klass: dolasetron

dolasetron on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sest dolasetron järgmine tuleks kaaluda

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon dolasetron või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud lastele spetsiifilise probleeme, mis piiravad aga dolasetron süsti ennetada ja ravida iiveldus ja oksendamine, mis toimus pärast operatsiooni lastel 2-aastased ja vanemad. Kuid ohutust ja efektiivsust ei ole tõestatud lastel alla 2-aastastel lastel.

Kasutamine dolasetron süstimist, et vältida iiveldust ja oksendamist põhjustatud vähiravimite lastel ei soovitata.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga dolasetron süsti eakatel. Kuid eakatel patsientidel on suurem tõenäosus on südame rütmihäirete (nt QT, PR ja QRS intervalli), mis võib vajada ettevaatlik ja annuse korrigeerimine saanud patsientide dolasetron süsti.

Enne Kasutades dolasetron

Kasuta dolasetron süsti, et vältida iivelduse ja oksendamise põhjuseks vähiravimite eakatel patsientidel ei ole soovitatav.

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te saate dolasetron, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades dolasetron mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades dolasetron ühegi järgmistest ravimitest ei ole soovitatav, kuid võib teatud juhtudel nõutav. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võib mõjutada kasutamise dolasetron. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Õde või muu koolitatud tervishoiutöötaja annab sulle dolasetron haiglas. dolasetron antakse läbi nõel ühes oma veenid.

dolasetron antakse tavaliselt 15 minutit enne anesteesia (meditsiini panna teid magama enne operatsiooni) või kohe pärast operatsiooni, kui iiveldus ja oksendamine hakata.

Dolasteron süsti võib segada õuna või õuna-viinamarjamahl ja antakse suuliselt lastele 2-aastased ja vanemad. Segatud meditsiin võib säilitada kuni 2 tundi toatemperatuuril enne kasutamist.

Pöörduge arsti poole, kui tugev iiveldus ja oksendamine jätkub pärast haiglast lahkumist.

dolasetron võib põhjustada muutusi südame rütmi, nagu tingimused nimetatakse QT, PR ja QRS pikenemine. See võib muuta viisi, kuidas süda lööb ja põhjustada minestamist või tõsiseid kõrvaltoimeid mõnedel patsientidel. Võta kohe oma arstile, kui teil esineb südame rütmihäireid, nagu kiired, või ebaregulaarne südametegevus.

Dolasetron võib põhjustada tõsiseid seisund, mida nimetatakse serotoniini sündroom, kui koos teatud ravimitega, nagu fentanüül (Abstral®, Duragesic®), liitium (Eskalith®, Lithobid®), MAO inhibiitor (nagu metüleensinisest süsti, Eldepryl®, Marplan ®, Nardil®, Parnate®), et ravida migreeni või depressiooni ravim (nt fluoksetiin, mirtasapiini, paroksetiin, Celexa®, Effexor®, Lexapro®, Paxil®, Zoloft®). Kontrollige koos oma arstiga, enne kui võtate teisi ravimeid dolasetrooniga.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti või õega kohe, kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest tekib

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Õige kasutamine dolasetron

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus B-kategooria pole tõestatud risk inimestele

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Iiveldus / oksendamine, kemoteraapiast põhjustatud lorasepaam, Ativani ondansetroon, Zofran, deksametasoon, metoklopramiid Reglan, Decadron, Marinol, dronabinooli, Zofran ODT

Iiveldus / oksendamine, Postoperative ondansetrooni Zofran, metoklopramiid Reglan, Zofran ODT, Emend, granisetrooni Aloxiga aprepitandil, droperidoolil palonosetroon

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal dolasetron

 või minna liituda dolasetron tugirühm suhelda teistega, kes on sarnased huvid.

dolasetron kõrvaltoimed

dolasetron