doksütsükliin (suukaudne) ettevaatusabinõud

Kui teie sümptomid ei parane mõne päeva jooksul, või kui nad muutuvad halvemaks, pidage nõu oma arstiga.

Selle ravimi kasutamine raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata lapsele. Kasutage tõhusat rasestumisvastast hoiduma saada rase. Kui te arvate, et olete rasestunud selle ravimi kasutamise ajal, rääkige sellest kohe oma arstile.

See ravim võib tumedamaks värvi naha, küünte, silmade, hammaste, igemete, või armid. Rääkige oma arstiga, kui teil on mingeid probleeme.

Doksütsükliin võib põhjustada kõhulahtisust, ning mõnedel juhtudel võib see olla tõsised. See võib tekkida 2 kuud või enam pärast te lõpetate ravimi võtmise. Ärge võtke kõhulahtisuse ravimit ilma eelnevalt arstiga konsulteerimata. Kõhulahtisus ravimid võivad teha kõhulahtisuse halvemaks või teha see kestab kauem. Kui teil on küsimusi, või kui kerge kõhulahtisus ei möödu või süveneb, pöörduge oma arsti poole.

Rasestumisvastaseid tablette (mis sisaldab östrogeeni) ei pruugi korralikult töötada, kui te kasutate doksütsükliini. Et hoida rasestumise, kasutada teisi rasestumisvastaseid. Nendeks kondoomid, diafragma või rasestumisvastase vahu või geeliga.

Doksütsükliin võib põhjustada naha tundlikumad päikesevalguse kui see tavaliselt. Päikesevalguse isegi lühikeseks ajaks, võib põhjustada nahalöövet, sügelust, punetust või muid naha värvimuutus või raske päikesepõletus. Kui sa hakkad selle ravimi võtmist

Kui teil on tõsine reaktsioon päike, pidage nõu oma arstiga.

See ravim võib põhjustada koljusisese hüpertensiooni. See on tõenäolisem on fertiilses eas naised, kes on ülekaalulised või on esinenud intrakraniaalne hüpertensioon. Rääkige oma arstile, kui teil on peavalu, nägemishäired või nägemishäired.

Võtke ühendust oma arstiga, kui palavik, lööve, liigesevalu, või tekib väsimus. Need võivad olla sümptomid autoimmuunse sündroomi kus organism ründab ise.

Te ei tohi võtta antatsiide, mis sisaldavad alumiiniumi, kaltsiumi või magneesiumi, või mis tahes toode, mis sisaldab rauda, ​​nagu vitamiinide ja mineraalainete preparaate.

Kui te kasutate seda ravimit, et vältida malaaria, tavallistakin mitte saada hammustatud sääsed. Kasutage kaitseriietust, sääsk tasaarvelduse või ekraanid ja putukatõrje.

Enne teil on meditsiinilised analüüsid, ütleb arst, kes vastutab, et te kasutate seda ravimit. Tulemused mõned testid võivad mõjutada seda ravimit.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.