doksorubitsiin (intravenoosselt) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda, et see ravim ei tööta korralikult. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Selle ravimi kasutamine raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata lapsele. Kasutage tõhusat rasestumisvastast hoida teie või teie partner ravi ajal rasedaks ja 6 kuud pärast viimast annust ravimit. Kui te arvate, et olete rasestunud kasutades ravimit, rääkige sellest kohe oma arstile.

See ravim võib põhjustada pöördumatut südamelihase kahjustus, mis viib südamepuudulikkus. See on tõenäolisem, kui teil on muid probleeme südamega, on olnud või on praegu kiiritusravi saavatel rinnus, või on saanud muud vähiravimite. Rääkige oma arstile, kui teil on valu rinnus, vähenenud uriinieritus, südame rütmihäired, hingamisraskused, kiire kaalutõus või turse oma käte, pahkluude või jalgade.

See ravim võib suurendada riski uus kasvajate nagu äge müeloidne leukeemia (AML) või müelodüsplastiline sündroom (MDS). Rääkige oma arstile, kui teil on mure selle riski.

Kui doksorubitsiini kogemata imbub läbi veeni, millesse on süstitud, see võib kahjustada teatud kudede ja põhjustada löövet. Rääkige oma arstile või õele kohe, kui märkate punetust, valu või turse kohas süsti.

Kuigi teid ravitakse doksorubitsiini ja pärast ravi lõpetamist sellega, ei ole mingit immuniseerimise (vaktsineerimised) ilma arsti nõusolekuta. Doksorubitsiin võib alandada organismi vastupanuvõimet ja on olemas võimalus, võite saada nakkuse immuniseerimine on mõeldud vältida. Lisaks teistele isikutele, kes elavad oma majapidamises ei tohiks võtta suukaudse poliomüeliidi vaktsiini, kuna on olemas võimalus, võiksid nad läbida polioviirus sisse logida. Samuti vältida isikutele, kes on võtnud suukaudse poliomüeliidi vaktsiini viimase mitme kuu jooksul. Ärge neile lähedal, ja ei jää samas ruumis koos nendega väga kaua. Kui te ei saa võtta neid ettevaatusabinõusid, mida tuleks kaaluda seljas kaitsva näomaski, mis katab nina ja suu.

Doksorubitsiin võib ajutiselt alandada valgete vereliblede sisaldust veres, mis suurendab võimalust saada nakkuse. Samuti võib alandada vereliistakute arvu, mis on vajalikud nõuetekohase vere hüübimist. Kui see juhtub, on olemas teatud ettevaatusabinõusid saab võtta, eriti kui teie vererakkude arv on väike, et vähendada nakkuse või verejooks

See ravim võib põhjustada tõsiseid tüüpi reaktsioon, mida nimetatakse tuumori lüüsi sündroom. Arst võib teile ravim, mis aitab seda vältida. Helistage oma arstile kohe, kui teil on langus või muutused uriinis summa, liigesevalu, jäikus, või turse, alaselja, külg, või kõhuvalu, kiire kaalutõus, jalgade paistetus või sääred või ebatavaline väsimus või nõrkus.

See ravim võib vähendada summa sperma tehtud ja mõjutada mehe võime viljastada. Samuti võib põhjustada enneaegset menopausi naistel. Rääkige oma arstiga enne ravimi kasutamist, kui teil on kavas on lapsed.

Doksorubitsiin põhjustab uriini pöörduda punakas värvus, mis võib määrida riideid. See ei ole veres. On oodata ja kestab ainult 1 või 2 päeva pärast iga annus manustatakse.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete (nt naistepuna) või vitamiine.