dir avab uue malaaria lab

Õppimine loomulikku vastupanuvõimet Malaaria

Laienev koolitus Kambodža Teadlased

Vaata illustratsioon umbes elutsükli malaariapisikul.

theernment teinud koostööd National Center parasitoloogiliseks, entomoloogia ja malaaria kontrolli (CNM) Phnom Penh, Kambodža, alates 2005. aastast teadus- partnerlus on seni keskendunud malaaria ravimresistentsuse, areneva probleem Kambodža ja teistes osades maailmas, kus haigus on laialt levinud. Kambodža keskus teeb tihedat koostööd labor malaaria ja Vector Research in theernment osakonna ettevõttesisene teadus- (DIR).

2008. aasta detsembris, DIR koos CNM avas äsja renoveeritud malaaria laboratoorium. See lihtsustab praegusi ja tulevasi ühiseid teadusuuringuid kahe institutsiooni vahel.

Lisaks kliinilised uuringud malaaria ravimresistentsus uue labori võimaldab uuringuid loomulikku vastupanuvõimet falciparum malaaria, mis esineb Kambodža khmeeri elanikkonnast. Seda tüüpi malaaria, mida põhjustab Plasmodium falciparum parasiit, vastutab enamiku malaaria surmade lastel kogu maailmas. Khmeri rahvastiku ja mõnede populatsioonide Aafrika osades on looduslikult kaitstud selle raske haiguse vormi.

Autor paremini mõista, kuidas ja miks need populatsioonid on kaitstud-mida molekulaarsed mehhanismid anna see kaitset-uurijad loodavad leida uusi raviviise, mida saab ravida haigust seas populatsioonides ei ole loomulikult kaitstud.

theernment ja CNM käivitab ka uue uurimisprojekti uurib ökoloogia sääsed et edastada malaaria. Need uuringud võivad pakkuda olulisi andmeid kohaliku malaaria edastamine, mis omakorda võib teatada jõupingutustest kontrollida malaaria levikut esiteks.

Lisamine uue labori pakub võimalusi arendada koostööd. See võimaldab theernment ja CNM teadlased läbi peaaegu kõik oma teaduslikke katseid ja analüüse riigis. Uus labor annab ka uusi õppimisvõimalusi teadlased, eriti noorte Kambodža teadlased.

Mis avatakse ka uus malaaria laboratoorium, DIR aitab luua teadusuuringute programmi nii kohalike kui ülemaailmsete kasu võitluses malaaria. See koostöö aitab kaasa theernment lubadust toetada programmi globaalse uurimistöö, mis parandab tervist miljoneid kogu maailmas.