diasepaam (süst liinil) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollida edu teile või teie lapsele regulaarsed külastused, et näha, kas ravim on töökorras. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Selle ravimi kasutamine raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata lapsele. Kasutage tõhusat rasestumisvastast hoiduma saada rase. Kui te arvate, et olete rasestunud kasutades ravimit, rääkige sellest kohe oma arstile.

See ravim võib põhjustada mõnedel inimestel, eriti vanemate inimeste, unine, uimane, uimasust, kohmakas või labiilne, või vähem tähelepanelik kui nad tavaliselt. Ka see ravim võib põhjustada kaheli nägemine või teised nägemishäired. Veenduge, et te teate, kuidas te reageerite sellele ravimit enne sõidad, masinate või midagi muud, mis võib olla ohtlik, kui te ei ole valvas ega suuda mõelda ega näe hästi.

Ravim suurendab alkoholi mõju ja teiste kesknärvisüsteemi (KNS) depressantide. Kesknärvisüsteemi pärssivate on ravimid, mis aeglustavad närvisüsteemi, mis võib põhjustada uimasust või sind vähem tähelepanelik. Mõned näited kesknärvisüsteemi pärssivate on antihistamiinikumid või ravim heinanohu, allergia, või nohu, rahustid, rahustid või unerohud; retsepti valuvaigisteid või narkootikumide; barbituraadid (kasutatakse krambihoogude); lihaslõõgastid või anesteetikumid (nüristava ravimid), sh mõned anesteetikumidele. See toime võib kesta paar päeva pärast teie või teie laps lõpetate ravimi võtmise. Kontrollige koos oma arstiga enne mis tahes eespool ajal teie või teie laps kasutate seda ravimit.

Ärge lõpetage see ilma arstiga kõigepealt. Arst võib teie või teie laps järk-järgult vähendada kasutate enne ravi täielikult. See võib aidata vältida halvenemist oma seisundit ja vähendada võimalust võõrutusnähud, nagu krambid (hood), hallutsinatsioonid, mao või lihaskrambid, värinad või ebatavaline käitumine.