diagnoos – väike laev haigus

Kuna suur laev südame isheemiatõbi ja väikese laeva haigus on sama tunnused ja sümptomid, on tõenäoline, kontrollib arst peamised arterid oma südames esimene. Kui esineb probleeme, siis võib arst katsetada väikese laeva haigus.

Diagnoosida väike laev haigus, arst ka küsida oma haiguslugu ja perekonnas esinenud südamehaigusi. Ajal oma eksami arst tõenäoliselt kontrollida kõrge kolesteroolitase ja diabeet.

Katsed väikeste veresoonte haiguse või sarnanevad muud tüüpi südamehaiguste ja hõlmavad

Stress test pildistamine. Mis siis saab kas kasutamise kohta jooksulint või jalgratta või võtta ravimeid, mis tõstab südame löögisagedust jäljendada treenimise mõju.

 võetakse südame ultraheli pilte (ehhokardiogrammis) või tuuma pildistamine skaneerib hinnata verevoolu teie südamelihas.

Kui arst ei leia ummistuste oma peamise arterid, mis põhineb nende katsete, siis võib olla lisakatse kontrollida ummistuste väiksemate arterite südame

Endoteeli düsfunktsiooniga test. Endoteel rakukiht vooderdavates kõik oma veresooned. Kui endoteel ei tööta hästi, veresooned ei saa laiendada korralikult.

Testimaks endoteeli funktsiooni, juhe on keermestatud läbi kateetri ühes oma pärgarterite ja ravimit süstitakse arter, mis põhjustab väikeste veresoonte oma südant avada. Siis verevoolu läbi nende laevade mõõdetakse.

See invasiivse test on kindlaim viis, et avastada väikese laeva haigus. Teadlased otsivad mitteinvasiivse meetodeid endoteeli funktsiooni.