diagnoos – seljaaju kasvaja

Lülisamba kasvajad mõnikord võivad jääda tähelepanuta, sest nad ei ühine ja nende sümptomid sarnanevad rohkem ühiseid tingimusi. Sel põhjusel, see on eriti tähtis, et teie arst teadma oma täielikku haiguslugu ja täita nii üldist füüsilist ja neuroloogilised eksamid.

MRI

MRI

Kui arst kahtlustab seljaaju kasvaja, ühe või mitme järgmise teste aitab diagnoosi kinnitamiseks ja tuuakse kasvaja asukoht

Seljaaju magnetresonantstomograafia (MRI). MRI kasutab võimsat magnetit ja raadiolainete pilte, selg. MRI täpselt näitab seljaaju ja närvid ja annab paremaid pilte luukasvajate kui kompuutertomograafia (CT) skaneerimist teha. Kontrastaine, mis aitab rõhutada teatud kudede ja struktuure võib süstida veeni oma käsi või küünarvarre katse ajal.

MRI seljaaju kasvaja

Mõned inimesed võivad tunda klaustrofoobiline sees MRI skänneri või leida valju väristavat heli see teeb häiriv. Aga sa tavaliselt kõrvatroppe, mis aitavad koos müraga, ja mõned skannerid on varustatud telerid või kõrvaklapid. Kui sa oled väga murelik, küsi kerge rahusti, mis aitab rahulik sind. Teatud olukordades, üldnarkoosi võib olla vajalik.

MRI seljaaju kasvaja

Biopsia. Ainus võimalus määrata täpset olemust seljaaju või lülisamba tuumori on uurida väike koeproovi (biopsia) mikroskoobi all. Biopsia tulemused aitavad kindlaks ravivõimalusi.

Kuidas proovi saadakse sõltub oma üldist tervist ja asukohast kasvaja. Arstid võivad kasutada peene nõela tagasi väike kogus kude või proovi võib saada operatsiooni ajal. Need menetlused võivad olla seotud olulised riskid ja seda peaks tegema vaid keskmisel mis on spetsialiseerunud selg kasvajad.