diagnoos – lülisamba tuumori

Lülisamba kasvajad mõnikord võivad jääda tähelepanuta, sest nad ei ühine ja nende sümptomid sarnanevad rohkem ühiseid tingimusi. Sel põhjusel, see on eriti tähtis, et teie arst teadma oma täielikku haiguslugu ja täita nii üldist füüsilist ja neuroloogilised eksamid.

MRI

MRI

Kui arst kahtlustab lülisamba tuumori korral ühe või mitu järgmist testid aitab kinnitada diagnoosi ja täpselt kasvaja asukoht

Seljaaju magnetresonantstomograafia (MRI). MRI kasutab võimsat magnetit ja raadiolainete pilte, selg. MRI täpselt näitab seljaaju ja närvid ja annab paremaid pilte kui kompuutertomograafia (CT) skaneerimist teha. Kontrastaine, mis aitab rõhutada teatud kudede ja struktuure võib süstida veeni oma käsi või küünarvarre katse ajal.

Tüübid lülisamba kasvajate

Mõned inimesed võivad tunda klaustrofoobiline sees MRI skänneri või leida valju väristavat heli see teeb häiriv. Kõrvatropid, televiisorid või kõrvaklapid saab kasutada, et aidata minimeerida müra. Kerge rahustid kasutatakse sageli leevendada ärevust klaustrofoobia.

seljaaju anatoomia

Lülisamba (selgroo) tüüpiline täiskasvanute koosneb 32 selgroolüli jagatud viide ossa.

seljaaju anatoomia

Selg koosneb väikestest luud (selgroolülid) kuhjatakse üksteise mis ümbritsevad ja kaitsevad seljaaju ja selle närvijuurtele.

Lülisamba kasvajad on liigitatud vastavalt nende asukohast lülisamba või selgroo. Selg on jagatud viide ossa ülevalt alla: kaela-, rinna-, nimme-, ristluu ja õndraluu.

Lülisamba kasvajad tuntakse ka extradural kasvajad, sest see ilmneb väljaspool seljaaju ise.

Enamik kasvajad, mis mõjutavad selgroolülide on levinud (metastaseerunud) selg mujalt organismis – sageli eesnäärme, rinna, kopsu või neeru. Kuigi originaal (esmane) vähk diagnoositakse tavaliselt enne seljaprobleemide arendada, seljavalu võib olla esimene sümptom haigus inimesed metastaatilise selgroolülide kasvajad.

Pahaloomulised kasvajad, mis algab selgroolülid on palju vähem levinud. Need sisaldavad

Hulgimüeloom on vähktõbe luuüdi – urbne siseosas luu, mis muudab vererakud – ja võib mõjutada ka selg. Mittevähkkasvajalised kasvajad, nagu osteoidi osteoomide, osteoblastomas ja hemangiomas, samuti saab areneda luud selgroo.