diagnoos – KOK

spiromeetriga

spiromeetriga

Spiromeetriga on diagnostiline seade, mis mõõdab õhu hulk oled suutnud hingata sisse ja välja ja aega kulub teil hingata täielikult pärast seda, kui hinga sügavalt sisse.

KOK on tavaliselt vale diagnoos – endised suitsetajad võivad mõnikord öeldakse, nad on KOK, kui tegelikult nad võivad olla lihtsalt deconditioning või teisel vähem levinud kopsuvähi seisukorras. Samamoodi palju inimesi, kes on krooniline obstruktiivne kopsuhaigus pruugi olla diagnoositud kuni haigus on arenenud ja sekkumised on vähem efektiivne.

Diagnoosida teie seisund, arst vaatab oma märke ja sümptomeid, arutada oma pere ja haigusloo ja arutada mis tahes kokkupuudet olete olnud kopsu ärritajad – eriti sigaretisuits. Teie arst võib teha katseid, et diagnoosida teie seisund.

Testid võivad sisaldada

Lung (kopsu) funktsiooni testid. Kopsufunktsiooniteste mõõta kogus õhku saab sisse ja välja, ja kui teie kopsud on pakkuda piisavalt hapnikku veres.

Spiromeetria on kõige levinum kopsufunktsiooni testi. Selle katse käigus, palutakse teil puhuda suurde toru ühendatud väike masin nimega spiromeetriga. See masin mõõdab, kui palju õhku kopsudesse mahub ja kui kiiresti saab puhuda õhku välja kopsudesse.

Spiromeetria suudab tuvastada KOK isegi enne, kui olete haiguse sümptomeid. Samuti võib kasutada jälgida haiguse progresseerumiseni ning kontrollida, kuidas hästi ravi toimib. Spiromeetria sisaldab sageli mõõtmise mõju bronhe lõõgastav manustamist. Muud kopsufunktsiooni raames mõõdetakse kopsumahte difusioonivõime ja pulssoksümeetriaga.