diagnoos – arterioskleroos / ateroskleroosi

Ajal füüsilise eksamiga, võib arst leida märke vähenenud, laienenud või veresoonte lupjumise, sealhulgas

Sõltuvalt tulemustest füüsilise eksamiga, võib arst soovitada ühte või mitut diagnostilised testid, sealhulgas

Vereanalüüse. Lab testid suudab tuvastada suurenenud kolesteroolitase ja veresuhkru, mis võib suurendada ateroskleroosi riski. Pead minema ilma söömise või joomise midagi, kuid vesi üheksa kuni 12 tundi enne vereanalüüsi.

Arst peab teid enne tähtaega, kui see sooritatakse katse ajal oma visiidil.

Hüppeliigese-brahhiaalne indeks. Seda katset võib öelda, kui teil on ateroskleroos arterites jalad ja jalad.

Arst võib võrrelda vererõhk oma pahkluud vererõhu oma kätt. Seda tuntakse pahkluu-brachial indeks. Ebanormaalne erinevus võib viidata perifeersete veresoonte haigus, mis on tavaliselt põhjustatud ateroskleroosi.

Stress test. Stressitest, mida nimetatakse ka pingutuse test, mida kasutatakse, et koguda informatsiooni, kuidas teie süda töötab füüsilise tegevuse ajal.

Kuna kasutamise muudab südame töö raskem ja kiirem kui see ajal kõige igapäevases tegevuses pingutuse test võib paljastada probleeme oma südames, mis ei pruugi olla märgatav teisiti.

Pingutuse test hõlmab tavaliselt kõndides jooksulint või ratsutamine seisva jalgratta, kui teie südamerütmi, vererõhku ja hingamine jälgitakse.

Teatavat tüüpi stressitestid, pilte tehakse südamega, nagu ajal stress ehhokardiogrammis (ultraheli) või tuuma stressitesti. Kui te ei saa kasutada, võite saada ravimeid, mis jäljendab treenimise mõju südamele.

Südame kateteriseerimine ja angiogrammis. Seda katset võib näidata, kui teie pärgarterite kitsenenud või blokeeritud.

Vedel värvaine süstitakse arterites südame läbi pikk, peenike toru (kateeter), mis on toidetud arteri kaudu, tavaliselt jala, et arterite oma südames. Kuna värvaine täidab teie arterid, arterite muutuvad nähtavaks röntgeni, paljastades valdkondades ummistus.