Diabeet: vähendada oma riski saada see

Rohkem kui 3 miljonit inimest Suurbritannias on diagnoositud diabeet, ja see arvas, et üle poole miljoni inimese võib olla 2. tüüpi diabeedi ja ei tea seda. Inimesed mõned kultuurid, sealhulgas Aafrika, Kariibi mere kogukonnad, on suurem tõenäosus haigestuda 2. tüüpi diabeedi kui ülejäänud elanikkond. Uuri, kuidas vähendada oma riski.

Diabeet on haigus, mille puhul organism ei saa tegeleda korralikult glükoosi (suhkru) toidus. On kaks peamist tüüpi diabeeti. 1. tüüpi diabeet, organism toodab insuliini. 2. tüüpi diabeet, organism ei tooda insuliini, kuid mitte piisavalt, või insuliini ei toota ei tööta korralikult.

Inimesed Aafrika ja Kariibi mere kogukonnad on kolm korda suurema tõenäosusega kui üldpopulatsioonis arendada 2. tüüpi diabeeti.

Ei ole selge, miks diabeet on enam levinud nendes ühiskondades, kuid see arvatakse olevat seotud dieet, geneetilisi erinevusi töötlemise ja ladustamise rasva ja ebavõrdne juurdepääs tervishoiuteenustele.

Mis on riskitegurid?

Diabeet saab diagnoosida lihtsa vereanalüüsi. Kui see ei ravita, võib see põhjustada südamehaigusi, insulti, probleemid silmadega ja neerud, ja kahju arterites. Kuid on olemas viise, et vähendada oma riski ning kontrollida diabeedi kui teil seda on.

1. tüübi diabeet ei ole põhjustatud mis tahes elustiili tegurite ja seal on midagi, mida saate teha, et seda ära hoida. 1. tüüpi diabeet tekib tavaliselt inimesed alla 40, kuigi see võib juhtuda ka vanemad inimesed. Kui teil on 1. tüüpi diabeet, peate hoolitseda oma tervise väga hoolikalt. See on töödeldud insuliinisüste, tervislik tasakaalustatud toitumine ja füüsiline aktiivsus. Hoolitse oma tervise teeb ka teie diabeedi ravi lihtsamaks ja vähendada oma riski haigestuda tüsistusi – teada elab 1. tüüpi diabeediga.

On teatud riskifaktoreid, et teha saan 2. tüüpi diabeedi tõenäolisem. Olete rohkem ohus, kui

2. tüüpi diabeet võib tekkida igas vanuses ja areneb sageli valged inimesed vanuses üle 40. See puudutab inimesi Aafrika, Kariibi mere, Hiina või Lõuna-Aasia päritolu kuni 10 aastat varem kui valge eurooplased.

Teised sümptomid võivad hõlmata

Kui inimesed on mõni neist sümptomitest, siis võiks arvata, see on sellepärast, et nad töötavad liiga raske või jõllis arvuti palju, “ütleb Jenne Patel, Diabetes UK võrdsuse ja mitmekesisuse juht. “Kui sa oled õiges eas palju ja on mõni neist sümptomitest, minna check-up”.

Millised on sümptomid?

Peamine, kuidas vähendada oma riski 2. tüüpi diabeedi süüa tervislikku, tasakaalustatud toitumine ja teeme vähemalt 150 minutit (2 tundi ja 30 minutit) mõõduka intensiivsusega aeroobse tegevusega, nagu jalgrattasõit või kiire kõndimine, iga nädal. Lisaks peaks tegema füüsilist aktiivsust suurendada lihasjõudu vähemalt kaks korda nädalas.

“Inimesed saavad ikka järgida oma traditsioonilise dieeti, kuid nad ei saa seda teha tervislikumalt,” ütleb Jenne. Ta ütleb ka, et Aafrika ja Kariibi mere toit kipub olema kõrgem rasva ja suhkrut. “Näiteks, selle asemel, praadimine palju õli, kasutada vaid teelusikatäis. Või proovige küpsetamine ja aurutamine asemel. ”

Tervislik toitumine on üks, mis on madala rasvasisaldusega, sool ja suhkur ja sisaldab vähemalt viis portsjonit puu- ja köögivilju päevas.

Loe lähemalt, kuidas on tervislik toitumine ja tervislik retseptid diabeetikute jaoks.

olete üle 40, kuigi inimesed igas vanuses saab arendada ja inimesi Aafrika või Kariibi mere, Hiina või Lõuna-Aasia päritolu on suurem risk haigestuda seda nooremalt; teil on lähedane perekonnaliige (vanem, vend või õde) diabeet, sa oled ülekaaluline koos vööümbermõõt üle 80cm (31,5 tolli), kui sa oled naine, 94cm (37 tolli), kui sa oled mees või 89cm (35 tolli), kui sa oled lõuna-Aasia mees, teil on kunagi olnud kõrge vererõhk, infarkt või insult; sa oled naine polütsüstiliste munasarjade sündroomiga ja olete ülekaaluline; sa oled naine ja sa oled olnud rasedusaegne (rasedus) diabeet või antud sünnist kuni lapse üle £ 10 (4,5 kilo); olete rääkinud olete glükoosi tolerantsuse või tühjakõhu hüperglükeemia

Healthtalkonline on artikleid ja videod inimesed räägivad oma kogemustest on diagnoositud diabeet, diabeeti põdevatele ja diabeedi raviks.

Vähendada oma riski

Teavet diabeeti põdevatele kõne Diabeet UK Careline kohta 0345 123 2399.

07/08 /

07/08 /

teenused

asukoht

Tervisekontrolli hindab oma risk haigestuda südamehaiguse, rabanduse, diabeet, neeruhaigus ja mõned dementsuse vormid

Miljonid inimesed on juba oma vaba “keskea MOT”. Uuri välja, miks see tervisekontrolli-up on nii tähtis

Teave selle kohta, kuidas saavutada tasakaalustatud toitumine, nipid, mis aitavad teil saada oma 5 päevas, pluss nõu taimetoitlastele

Boost oma tervist ja fitness lõbusaid ja praktilisi ideid, et saada aktiivne ja parandada oma üldist tervist

Samm-sammult spordi ja kehalise juhendid, mis aitavad teil saada rohkem aktiivne ja motiveeritud

Tingimused, mis on rohkem levinud Aafrika ja Kariibi mere inimesi, ja kuidas vähendada oma riski

Kuidas elada tervislikult diabeediga, sealhulgas anda nõu toitumise ja elustiili

sügelus tupe või peenise või saada kandidoos regulaarselt liigne suhkur uriinis julgustab infektsioonid; ähmane nägemine, põhjuseks kogunemist glükoosi objektiivi silma

Teenused lähedal

Katsed suurim tapjad

Teie tervisekontrolli

Tervisliku toitumise

Tervis ja fitness

Harjutus: Alustamine

Black tervist

Elu diabeeti