dextroamphetamine (suukaudne) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollima teie või teie lapse korrapäraseks külastused veenduda, et teie annus on õige ja et ravim aitab teid. Teie arst peab kontrollima teie või teie lapse veres, südame ja vererõhuga mingeid probleeme või soovimatuid tagajärgi, mis võivad olla põhjustatud ravimit.

Sa ei tohi seda ravimit, kui teil või teie lapsel on kasutanud MAO inhibiitoreid (MAOI), nagu Eldepryl®, Marplan®, Nardil® või Parnate® jooksul viimase 14 päeva jooksul.

Rääkige oma arstile kõigist ravimitest teie või teie laps kasutate või plaanite võtta, sealhulgas retseptiga ja nonprescription (üle leti) ravimid, toidulisandid, ravimtaimi või ravimid söögiisu kontrolli, astma, nohu, köha, heinanohu ja sinus probleeme.

See ravim võib põhjustada tõsiseid südame või veresoonte probleeme. See võib olla tõenäolisem patsientidel, kellel on perekonnas esinenud südamehaigusi. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil või teie lapsel on valu rinnus, õhupuudus, või minestamine Selle ravimi võtmise ajal.

See ravim võib põhjustada mõnedel inimestel tunda petliku mulje heaolu või saada pearinglust, uimasust või vähem tähelepanelik kui nad tavaliselt. Veenduge, et te teate, kuidas te reageerite sellele ravimit enne sõidad, masinate või midagi muud, mis võib olla ohtlik kui te ei tea, kuidas see ravim teile mõjub.

Pöörduge arsti poole, kui ähmane nägemine, raskused lugemise, või mis tahes muud nägemishäired tekib ravi ajal või pärast. Arst võib teie või teie lapsel on oma silmad üle kontrollida silmaarsti (silmaarsti).

Rääkige oma arstile, kui teil või teie perekonnas märkab ebatavalisi muutusi käitumises, nagu suurenenud agressiivsus, vaenulikkus, erutus, ärrituvus või suitsiidimõtted või käitumist. Samuti rääkige oma arstile, kui teil või teie lapsel on hallutsinatsioonid või ebatavalised mõtted, eriti kui need on uued või halveneb kiiresti.

Kui teil või teie lapsel on selle ravimi kasutamist pikka aega ja sa arvad, et sa võisid olla vaimselt või füüsiliselt sõltub see, pidage nõu oma arsti. Mõned märgid, et teil võib olla sõltuv dextroamphetamine on

See ravim võib põhjustada aeglase kasvu lastel. Kui teie laps kasutab seda ravimit, arst vaja jälgida oma lapse pikkuse ja kaalu veenduda, et teie laps kasvab korralikult.

See ravim võib põhjustada seisund, mida nimetatakse Raynaud ‘sündroom. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on kihelus või valu sõrmedes või varvastes kokkupuutel külma, kahvatus või külmatunne käeulatuses ja varbad või nahavärvi muutus sõrmedega.

Kui teie või teie laps võtate seda ravimit suurtes annustes pikka aega, ärge katkestage see ilma arstiga. Arst võib teie või teie laps järk-järgult vähendada võtate enne ravi täielikult.

Enne teil on meditsiinilised analüüsid, ütleb arst, kes vastutab, et teie või teie laps kasutate seda ravimit. Tulemused mõned testid võivad mõjutada seda ravimit.