dermatiit Herpetiformne: naha ilmingut tsöliaakia (tervishoiutöötajatele)

Herpetiformne dermatiit: Skin avalduda tsöliaakia (tervishoiutöötajatele)

Sümptomid

Sümptomid; põhjused; Diagnoos; ravi;

Herpetiformne dermatiit (DH) on krooniline, intensiivselt sügelevad, villid nahal ilming gluteeni enteropaatia üldtuntud kui tsöliaakia. DH on lööve, mis mõjutab ligikaudu 10 protsenti inimestest tsöliaakia. 1 DH on leitud peamiselt täiskasvanutele ja on rohkem levinud meeste ja inimesed Põhja-Euroopa päritolu; DH on harva leitud afroameeriklased ja Aasia ameeriklased. 2

Herpetiformne dermatiit iseloomustab väike, rühmitatud paapulid ja villid, mis purskama sümmeetriliselt küünarnukid, põlved, tuharate, selja või peanahale. Nägu ja kubemes võib samuti osaleda. Põlev tunne võib eelneda kahjustuse teket. Kahjustused on tavaliselt maha kraabitud ajaks patsient jõuab füüsiliseks eksam ja lööve võib esineda erosioonid ja marrastused.

Patsiendid, kellel DH võivad esineda ka hambaemaili defektid jäävhammaste, mis on teine ​​ilming tsöliaakia. Vähem kui 20 protsenti inimeste DH sümptomitena tsöliaakia. 3

põhjuste

Herpetiformne dermatiit on põhjustatud deponeerimist immunoglobuliin A (IgA) nahas, mis vallandab veelgi immunoloogiline reaktsioone, mille tagajärjeks kahjustuse teket. DH on väline ilming ebanormaalne immuunvastust gluteeni, milles IgA antikehade moodustamiseks vastu nahka antigeeni epidermaalse transglutaminaas.

Pere uuringud näitavad, et 5 protsenti esimese astme sugulased isik DH on ka DH. Veel 5 protsenti esimese astme sugulased isik DH on tsöliaakia. 4 Mitmesugused muud autoimmuunhaigused seostatakse DH, kõige tavalisemad on hüpotüreoidism.

Nahabiopsia on esimene samm diagnoosimiseks DH. Immunofluorestsentsuuring kliiniliselt normaalsele nahale kõrval kahjustuse näitab granuleeritud IgA hoiused ülemises pärisnahka. Histoloogia lesional nahaga võib näidata microabscesses sisaldavate neutrofiilide ja eosinofiilide. Kuid histoloogia võib selguda ainult ekskoriatsioon tõttu tugevat sügelust et patsiendid kogemus.

Vereproovid antiendomysial või anti-kude transglutaminaasist antikehi võib ka oletada, tsöliaakia. Vereanalüüsid epidermaalse transglutaminaas antikehad on positiivne enam kui 90 protsendil juhtudest. 5 Kõik need testid halveneb pikaajalise kinnipidamist gluteenivabal dieeti.

Positiivne biopsia ja seroloogiliselt kinnitada DH ja tuleb kaudsed tõendid peensoole kahjustusi. Biopsia Peensoole ei ole tavaliselt vaja DH diagnoosi. Siiski, kui kliinilised tunnused seedetrakti haigus on ilmne uurimisel, veelgi töötlemist võidakse nõuda. 2 Sõltumata sellest, kas soole kahju on ilmne, gluteenivaba dieeti tuleks rakendada, sest lööve DH on gluteeni tundlik. 4

Sulfoonühendite dapsooniga võimalik kohest sümptomite leevendamiseks. Patsientidel, kes ei talu dapsoon sulfapüridiini või sulfamethoxypyridazine võib kasutada, kuigi need ravimid on vähem efektiivne kui dapsooniga. Range gluteenivaba dieet on ainus ravi põhihaiguse. Isegi gluteenivabal toitumine, ravimid ravi võib tuleb jätkata mõnest kuust kuni 2 aastat.

DH võib minna remissiooni, mis on määratletud kui puuduvad nahakahjustused ja sümptomid DH rohkem kui 2 aastat, samas ei võta sulfoonide või muu ravi ja ei seondu gluteenivaba dieeti. Kohortuuringud näidates DH vähendamise toetada vähendades sulfooniks ravi ja võõrutamisega gluteenivabal dieet patsientidel hästi kontrollitud DH. 6

diagnoos

National Institute of Diabetes ja seedetrakti ja neeruhaiguste-valitsuse) ja muud osad theernment suse) viima ja toetama uuringuid paljude haiguste ja seisundite.

Mis on ja kas need on teie jaoks õige ?; on osa kliiniliste uuringute ja keskmes kõik meditsiinilised edusammud. otsima uusi võimalusi, et vältida, avastada ja ravida haigust. Teadlased kasutavad ka vaadata teisi aspekte hoida, nagu parandada elukvaliteeti inimeste kroonilised haigused. Uuri välja, kui on õige.

Mis on lahti ?; mis on hetkel avatud ning värvates saab vaadata www.ClinicalTrials.

See teave võib sisaldada sisu, milliseid ravimeid ja kui võtta ette tingimused nad kohtlevad. Kui valmis, selle sisu hulka uusimat kättesaadavat teavet. Uuendusi või küsimusi mingeid ravimeid, võtke ühendust USA Food and Drug Administration tasuta at 1-888-INFOernment (1-888-463-6332) või külastada wwwernment. Pöörduge oma arsti poole lisainformatsiooni.

Theernment tänab; John J. Zone, Dr., Utah Ülikooli Meditsiinikooli

veebruar 2014

ravi

viited