depressioon (depressiooni)

Depressioon on meeleoluhäire, mis põhjustab püsiva kurvameelsus ja huvi kadumine. Nimetatakse ka depressiooniga või depressioon mõjutab see, kuidas te tunnete, mõelda ja käituda ja võib põhjustada erinevaid emotsionaalseid ja füüsilisi probleeme. Sul võib olla probleeme tehes tavaline päev-päevalt tegevuse ja mõnikord võid tunda, et elu pole elamist väärt.

Rohkem kui lihtsalt hooaeg blues, depressioon ei ole nõrkus ja sa ei saa lihtsalt “Elavdada” ta. Depressioon võib nõuda pikaajalist ravi. Aga ei saa takistada. Enamik inimesi depressiooni ennast paremini ravimitega, psühholoogiline nõustamine või nii.

Depressioon sümptomite lastele ja teismelistele

Kuigi depressioon võib esineda ainult üks kord ajal oma elus, tavaliselt inimestel on mitu episoodi depressioon. Nendel episoode, sümptomite ilmnemisel enamiku päevast, peaaegu iga päev ja võivad sisaldada

Depressioon sümptomid vanematel täiskasvanutel

Paljude inimeste depressiooni sümptomid on tavaliselt piisavalt raske ja põhjustada märgatavaid probleeme päevast-päeva tegevust, nagu töö, kool, ühiskondlikus tegevuses või suhted teistega. Teised inimesed võivad tunda üldiselt õnnetu või õnnetu ilma tõesti teada, miks.

Millal näha arsti

Sagedasteks sümptomiteks depressiooni lastel ja noori sarnanevad täiskasvanutest, kuid ei saa olla mõningaid erinevusi.

Kui vältimatut abi

Laste tähelepanu / hüperaktiivsuse häire (ADHD) on suutelised ärrituvus ilma kurbuse või huvi kadumine. Kuid depressiooni võib esineda ADHD.

Depressioon ei ole normaalne osa vananeb, ja see ei tohiks kunagi võtta kergelt. Kahjuks depressioon jääb sageli diagnoosimata ja ravimata vanematel inimestel ning nad võivad tunda soovi abi otsima. Depressiooni sümptomid võivad olla erinevad või vähem silmatorkav vanematel inimestel, nagu

Kui te masenduse panna, et näha oma arstiga niipea kui võimalik. Kui sa oled soovinud saada ravi, räägi sõbrale või kallimale, tervishoiutöötaja, usk juht, või keegi teine ​​sa usaldad.

Kui te arvate, et võite endale haiget või enesetapukatseid, külastada oma arsti või kohaliku hädaabinumber kohe.

Samuti leiavad need valikud, kui sul on suitsiidimõtted

Kui kallimale või sõber on ohus ja enesetapuni või teinud katse

See ei ole täpselt teada, mis põhjustab depressiooni. Nagu paljude psüühikahäirete, mitmesugustest teguritest võib kaasata, nagu

Depressioon on sageli algab teismelised, 20s või 30s, kuid see võib juhtuda igas vanuses. Rohkem naisi on diagnoositud depressioon kui mehed, kuid see võib olla tingitud sellest, kuna naistel on suurem tõenäosus saada ravi.

Tegurid, mis tunduvad suurendada riski haigestuda või käivita depressioonist võivad

Depressioon on tõsine haigus, mis võib võtta kohutavat üksikisikutele ja peredele. Sageli läheb hullemaks, kui seda ei töödelda. Ravimata depressioon võib põhjustada emotsionaalseid, käitumis- ja tervisehäireid, mis mõjutavad igas valdkonnas oma elus.

Näited seotud tüsistuste depressiooni hulka

Te võite näha oma esmatasandi arsti või arst võib teid suunata vaimse tervise spetsialisti. Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse.

Mida sa saad teha

Mida ootate oma tervishoiuteenuse osutaja

Tüüpi depressiooni

Teised haigused, mis põhjustavad depressiooni sümptomid

Ravimid

Õige ravim

Riskid järsku lõpetamist ravim

Antidepressandid ja rasedus

Antidepressandid ja suurenenud suitsiidiriski

psühhoteraapia

Haigla ja elamu ravi

Muud ravivõimalused

toidulisandid

Keha ja vaimu ühendused

Võtke pereliige või sõber kaasa, kui võimalik, et aidata teil meeles pidada kõiki saadud teabe määramisest.

Mõned põhilised küsimused küsida oma tervishoiuteenuse osutaja hulka

Ärge kartke küsida lisaküsimusi.

Ole valmis vastama küsimustele oma tervishoiuteenuse osutaja, nagu

Need eksamid ja testid aitavad välistada muid probleeme, mis võivad põhjustada teie sümptomid, täpselt diagnoosi ning vaadake iga seotud tüsistuste

Sümptomid põhjustatud depressiooni võib varieeruda inimeselt inimesele. Et selgitada, millist tüüpi depressiooni teil võib arst lisada ühe või mitu specifiers. Spetsifikaatori tähendab, et teil on depressioon eripära, nagu

Mitmed teised haigused, nagu need allpool, sisaldavad depressiooni sümptom. On oluline, et saada täpne diagnoos, nii saad asjakohast ravi.

Ravimid ja psühholoogiline nõustamine (psühhoteraapia) on väga efektiivne enamiku inimeste depressiooni. Teie esmatasandi arsti või psühhiaatri võib ette näha, ravimeid, et leevendada sümptomeid. Kuid paljud inimesed depressiooni kasu ka näha psühholoogi või muud vaimse tervise professionaal.

Kui teil on raske depressioon, võite te vajada haiglaravi või võib tekkida vajadus osaleda ambulatoorse ravi programm kuni teie sümptomid paranevad.

Siin on lähemalt depressiooni ravi võimalusi.

Paljud liigid antidepressant ravimid on saadaval, kaasa arvatud allpool. Arutle võimalike suurte kõrvalnähud oma arsti või apteekriga.

Kui perekonnaliige on vastanud ka, et antidepressant, see võib olla üks, mis võivad teid aidata. Või siis võib vaja proovida mitmeid ravimeid või nende kombinatsiooni ravimeid enne leida üks, mis töötab. See nõuab kannatlikkust, kuna mõned ravimid vaja mitu nädalat või kauem, et täiel määral mõju ja kõrvaltoimete suhtes, et kergendada oma keha kohaneb.

Päritud tunnused roll, kuidas antidepressandid mõjutab teid. Mõnel juhul, kui need on olemas, tulemused geenitestid (teha vereanalüüs või põske tampooni) võib pakkuda vihjeid selle kohta, kuidas oma keha võib reageerida teatud antidepressant. Kuid teised muutujad peale geneetika võib mõjutada teie vastust ravile.

Ärge lõpetage antidepressant ilma arstiga nõu pidamata. Antidepressandid ei peeta sõltuvust, kuid mõnikord füüsilise sõltuvuse (mis erineb sõltuvuse) võib tekkida.

Ravi lõpetamine järsku või puudu mitu annust võib põhjustada tühistamise sarnased sümptomid, ja suitsetamisest äkki võib põhjustada ootamatu depressiooni süvenemine. Töö oma arsti järk-järgult ja ohutult vähendada annust.

Kui te olete rase või toidate last rinnaga, mõned antidepressandid võivad põhjustada suurenenud terviseriski lootele või imetavad last. Rääkige oma arstiga, kui te rasestute või plaanite rasestuda.

Enamik antidepressante on üldiselt ohutu, kuid Food and Drug Administration (FDA) nõuab, et kõik antidepressandid kanda musta kasti hoiatus, kõige rangematele hoiatus ettekirjutusi. Mõningatel juhtudel, laste, teismeliste ja noorte täiskasvanute alla 25 võib olla tõusu suitsiidimõtteist või käitumist, kui antidepressante, eriti esimestel nädalatel pärast algab või kui doos on muutunud.

Igaüks antidepressanti tuleb jälgida hoolikalt süvenemine depressiooni või ebatavaline käitumine, eriti kui esimene hakanud uut ravimit või annuse muutmise. Kui teie või keegi tead on enesetapumõtted, kui tarvitate antidepressante, võtke viivitamatult ühendust oma arstiga või pöörduge koheselt abi.

Pea meeles, et antidepressandid on tõenäolisem, et vähendada suitsiidiriski pikas perspektiivis parandada meeleolu.

Psühhoteraapia on üldine termin depressiooni ravimiseks räägi oma seisundit ja sellega seotud küsimusi vaimse tervise poole. Psühhoteraapia on tuntud ka kui rääkida ravi või psühhoteraapiaga.

Erinevad psühhoteraapia võib olla efektiivne depressiooni, näiteks kognitiiv-käitumuslik teraapia või inimsuhete ravi. Teie vaimse tervise poole ka võib soovitada teiste ravimeetoditega. Psühhoteraapia aitab teil

Mõnel inimesel on depressioon nii raske, et haiglas viibimise vaja. See võib olla vajalik, kui sa ei saa hoolitseda ise korralikult või kui sul on otsene oht kahjustada ennast või kedagi teist. Psühhiaatrite haiglaravi aitab hoida teid rahulikult ja turvaliselt, kuni teie meeleolu paraneb.

Osaline haiglaravi või päevast ravi programme võib samuti aidata mõned inimesed. Need programmid pakuvad ambulatoorse tuge ja nõustamist vaja saada sümptomeid kontrolli all.

Sest mõned inimesed, muud protseduurid võivad panna

Depressioon üldiselt ei ole haigus, mida saab ravida ise. Kuid lisaks professionaalne ravi, need eneseabi sammud aitavad

Alternatiivne meditsiin on kasutada nonconventional lähenemise asemel traditsioonilise meditsiini. Alternatiivseid on nonconventional lähenemist kasutada koos traditsioonilise meditsiini.

Veenduge, et te aru riskidest, samuti võimalikku kasu, kui sa jätkata alternatiivse või täiendava ravi. Ära asendada tavalise ravi või psühhoteraapia alternatiivmeditsiini. Kui tegemist on depressiooniga, alternatiivsed ravimeetodid ei asenda arstiabi.

Näiteid toidulisandeid, mis on mõnikord kasutatakse depressiooni hulka

Toite- ja toidu tooteid ei jälgita FDA samamoodi ravimid on. Sa ei saa alati kindel olla, mida sa saada ja kas see on ohutu. Samuti, kuna mõned taimedest ja toidulisanditest võib segada retseptiravimid või põhjustada ohtlikke koostoimeid, rääkige oma arstiga enne mistahes täiendused.

Täiendav ja alternatiivne meditsiin praktikud usuvad keha ja vaimu peab olema kooskõlas teil püsida tervena. Näiteid keha ja vaimu tehnikate, mis võib olla abiks depressiooni hulka

Tuginedes üksnes nende ravimeetodite Üldiselt ei ole piisav, et depressiooni raviks. Nad võivad olla kasulik, kui kasutatakse lisaks ravimeid ja psühhoteraapiat.

Rääkige oma arstiga või terapeut, kuidas parandada oma toimetuleku ja proovida neid nõuandeid

Ei ole kindel, kuidas vältida depressiooni. Kuid need võivad aidata.

külastada oma arsti