de Quervain kõõlusetupepõletik

De Quervain kõõlusetupepõletik (dih-kwer-vains kümne oh-sine-oh-VIE-tis) on valulik haigus, kõõluste pöidla pool oma randmele. Kui teil on de Quervain kõõlusetupepõletik ta tõenäoliselt haiget, kui lülitate oma randmele, haarata midagi või teha rusikas.

Kuigi täpne põhjus de Quervain kõõlusetupepõletik ei ole teada, mis tahes tegevus, mis tugineb korduvate käe või randme liikumist – nagu aeda tööle, mängivad golfi või reketiala või tõstes oma last – teha seda halvem.

Millal näha arsti

Sümptomid de Quervain kõõlusetupepõletik hulka

Mida sa saad teha

Kui seisund läheb liiga kaua ilma ravita, valu võib levida kaugemale pöidlaga tagasi oma käsivarre või nii. Pigistades, haarates ja muu liikumise pöidla ja randme süvendada valu.

Mida ootate oma arsti

Pöörduge arsti poole, kui teil on endiselt probleeme valu või funktsiooni ja olete juba proovinud

Ravimid

Krooniline liig randmel on tavaliselt seotud de Quervain kõõlusetupepõletik.

Kõõlused on köis struktuuridele, mis ühendasid lihaste luu. Kui käepide, haarata, suruma, näputäis või vääna midagi oma käsi, kaks kõõlused randme ja alumine pöidlaga tavaliselt liugleb sujuvalt läbi väike tunnel, mis ühendab neid baasi pöidla. Korduv konkreetse liikumise päevast päeva võib ärritada ümbritseva kaks kõõluseid, põhjustades paksenemine ja turse, mis piirab nende liikumist.

Muud põhjused de Quervain kõõlusetupepõletik hulka

Riskifaktorid de Quervain kõõlusetupepõletik hulka

Ravimata de Quervain kõõlusetupepõletik võiks teha on raske kasutada oma käsi ja ranne korralikult ja piirake oma ranne on vahemikus algatusel.

Leppida oma arsti, kui teil on käsi- või randme seotud valu ja eneseabi meetmeid – näiteks vältida tegevusi, mis vallandavad valu – ei aita. Pärast esialgset eksam, võib arst teid suunatakse ortopeedi, reumatoloogi, aga terapeut või tööterapeudina.

Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse.

Allpool on mõned põhilised küsimused küsida arsti, kes hindab teid wrist- või käsitsi seotud sümptomeid.

Ärge kartke küsida teised küsimused, samuti.

Arst võib paluda teil mitmeid küsimusi, sealhulgas

Diagnoosida de Quervain kõõlusetupepõletik arst uurib oma käsi, et näha, kui tunnete valu, kui survet pöidla pool randme.

Arst viib läbi ka Finkelstein test, kus te painutada pöialt kogu peopesaga ja painutada sõrmi alla üle pöialt. Siis painutada oma randme poole oma väikese sõrme. Kui see põhjustab valu pöidla poolel randmel, siis tõenäoliselt on de Quervain kõõlusetupepõletik.

Teraapia

Kirurgia

Imaging teste, nagu röntgenikiirgus, üldiselt mittevajalikud diagnoosida de Quervain tenosünoviiti.

Ravi de Quervain kõõlusetupepõletik eesmärk on vähendada põletikku, säilitades liikumise pöidla ja kordumise vältimiseks.

Kui te ravi alustada varakult, kui teie sümptomid peaksid parandama jooksul neli kuni kuus nädalat. Kui teie de Quervain kõõlusetupepõletik algab raseduse sümptomid on tõenäoliselt lõpeb otsa ümber kas raseduse või rinnaga toitmise ajal.

Selleks, et vähendada valu ja turset, võib arst soovitada kasutades üle leti valuvaigisteid, nagu ibuprofeen (Advil, Motrin IB, jt) ja naprokseen (Aleve).

Arst võib soovitada ka süsti kortikosteroidide ravimeid võtta nõgeslöövet paistetust alandada. Kui ravi alustatakse esimese kuue kuu jooksul sümptomeid, enamik inimesi paraneb täielikult pärast kortikosteroidi süste, sageli pärast vaid ühe süsti.

Esialgne ravi de Quervain kõõlusetupepõletik võib sisaldada

Saab näha ka füüsilise või tööterapeudina. Need terapeudid võib vaadata, kuidas te kasutate oma randme ja annab soovitusi, kuidas teha muudatusi, et leevendada stressi oma randmete. Teie terapeut saab ka õpetada teostab randmel, käsi ja käe, et tugevdada lihaseid, vähendada valu ja piirata kõõluste ärritust.

Kui teie puhul on tõsisem, võib arst soovitada ambulatoorse kirurgia. Operatsioon hõlmab menetlus, mille teie arst kontrollib ümbritseva kesta kaasatud kõõluse või kõõluste ja seejärel avab mantel vabastamiseks survet nii kõõlustes saab vaba libisemine.

Arst teile rääkida, kuidas puhata, tugevdada ja rehabiliteerida oma keha pärast operatsiooni. Füüsiline või tööterapeudina võib kohtuda teiega pärast operatsiooni õpetab uus tugevdamise harjutusi ja aitab teil kohandada oma igapäevast rutiini vältida probleeme tulevikus.

Kui te ei vaja operatsiooni, hoolitsevad oma tingimus on sama palju ära hoidma

külastada oma arsti