dapagliflozin ja metformiini

Laktoatsidoos võib tekkida metformiini kasutamisel suurenenud risk patsientidel sepsis, dehüdratsioon, liigne alkoholi tarvitamine, maksakahjustus, neerukahjustus ja äge südamepuudulikkus. Sümptomid laktatsidoosi võib olla väike ja mittespetsiifilised, nagu näiteks halb enesetunne, lihasvalu, respiratoorse distressi, suurendades unisus ja kõhu stressi. Lisatud laboratoorsete kõrvalekallete on madal pH, suurenenud anioonide vahe ja kõrgenenud vere laktaadi. Kui kahtlustatakse, lõpetab ja kohe haiglaravile patsient.

Kasutab dapagliflozin ja metformiini

Ravimite klassi: diabeedi

Farmakoloogilise Klass: Dapagliflozin

Keemiline Klass: Metformiin

Dapagliflozin töötab neerudes vältimiseks glükoosi imendumist (veresuhkru). See aitab alandada veresuhkru taset. Metformiin vähendab imendumist suhkur maost, vähendab vabastamist hoitakse suhkrut maksa, ja aitab organismil kasutada suhkru parem. See ei aita patsientidel, kellel on insuliinsõltuv või 1. tüüpi diabeet. Type 1 diabeetikutel tuleb kasutada insuliini süsti.

dapagliflozin ja metformiini on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sest dapagliflozin ja metformiiniga, tuleks kaaluda järgmist

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon dapagliflozin ja metformiini või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Enne Kasutades dapagliflozin ja metformiini

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju dapagliflozin ja metformiini kombinatsiooni lastel. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga dapagliflozin ja metformiini kombinatsiooni eakatele. Kuid eakatel patsientidel on suurem tõenäosus on probleeme neerudega, mis võib vajada ettevaatlik ja annuse korrigeerimine saanud patsientide dapagliflozin ja metformiini kombinatsiooniga.

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te võtate dapagliflozin ja metformiini, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades dapagliflozin ja metformiini mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades dapagliflozin ja metformiini mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades dapagliflozin ja metformiini mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Esinemine teisi terviseprobleeme võib mõjutada kasutamise dapagliflozin ja metformiini. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Võtke dapagliflozin ja metformiini ainult arsti juhiste järgi. Ärge kasutage rohkem see, ärge kasutage seda sagedamini, ja ei kasuta seda kauem, kui arst on tellitud.

dapagliflozin ja metformiini peaks tulema koos ravimi juhendis. Lugege ja järgige neid juhiseid hoolikalt. Küsige oma arstilt, kui teil on mingeid küsimusi.

dapagliflozin ja metformiini tuleb koos toiduga, et vähendada soovimatu kõht, mis võivad ilmneda esimese paari nädala jooksul.

Neelake laiendatud vabastav tablett tervikuna. Ärge purustage, murdke või närida.

Kuigi võttes laiendatud vabastav tablett, osa sellest võib erituda väljaheitega. See on normaalne ja ei ole midagi muretseda.

Järgige hoolikalt erilist söömisharjumused oma arsti saatis sulle. See on kõige olulisem osa kontrollida oma diabeet, ja aitab ravimit tööd korralikult. Teostada regulaarselt ning kontrollida veresuhkru või uriinis vastavalt juhendile.

Annus dapagliflozin ja metformiini puhul erinev erinevate patsientide puhul. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annuste dapagliflozin ja metformiini. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate annuse dapagliflozin ja metformiini, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Õige kasutamine dapagliflozin ja metformiini

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma edusamme regulaarsed külastused, eriti esimese paari nädala jooksul, et te võtate dapagliflozin ja metformiini. Vere- ja uriinianalüüsid võib olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

See on väga oluline jälgida hoolikalt mingeid juhiseid oma arstiga

Teatud tingimustel, liiga palju metformiini võib põhjustada tõsist seisund, mida nimetatakse laktatsidoosi. Sümptomid laktatsidoosi on raske ja tundub kiiresti. Laktoatsidoos tekib tavaliselt siis, kui muid tõsiseid terviseprobleeme on olemas, näiteks infarkti või neerupuudulikkus. Sümptomid laktatsidoosi on: kõhu või ebamugavustunne kõhus, isutus, kõhulahtisus, kiire või pinnapealne hingamine, üldine ebamugavustunne, lihasvalu või krambid, ja ebatavaline unisus, väsimus või nõrkus. Kui teil on rohkem kui üks nendest sümptomitest koos, siis peaks saama kohest meditsiinilist abi.

Peapööritus, peapööritus või minestamine võib tekkida dapagliflozin ja metformiini. See on rohkem levinud kui teil on neeruhaigus, madal vererõhk või kui te võtate diureetikumi (vesi pill). Võttes palju vedelikku iga päev võib aidata. Joo palju vett treeningu ajal või kuuma ilmaga. Pöörduge arsti poole, kui teil on tõsine iiveldus, oksendamine või kõhulahtisus, mis ei peatu. See võib põhjustada teil kaotada liiga palju vett.

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal dapagliflozin ja metformiini

Lase oma arsti või hambaarsti tea te kasutate dapagliflozin ja metformiini. Arst võib soovitada teil lõpetada dapagliflozin ja metformiini enne kui on suur operatsioon või diagnostilisi teste, eriti teste, kasutada kontrastvärvi.

dapagliflozin ja metformiini võib põhjustada hüpoglükeemiat (madal veresuhkru tase). See on sagedasem kui dapagliflozin ja metformiin koos muu diabeediravimitele (nt insuliin, glipisiid, glüburiid). Sümptomid madala veresuhkru tuleb ravida, enne kui nad põhjustada edasi viia. Inimesed tunnevad erinevaid sümptomeid madala veresuhkru taset. On oluline, et te õppida, millised sümptomid siis tavaliselt on nii, saab ravida kiiresti. Mõned sümptomid madala veresuhkru hulka käitumise muutused, mis on sarnased purjus, nägemishäired, külm higi, segadus, jahe kahvatu nahk, raskusi mõtlemine, unisus, suurenenud isu, kiire pulss, peavalu, et jätkata, iiveldus, värinad, segane kõne või ebatavaline väsimus või nõrkus. Rääkige oma arstiga, kuidas madalat veresuhkrut.

dapagliflozin ja metformiini võib põhjustada tupe pärmseente infektsioonid naistel ja pärmseeninfektsioone peenise meestel. See on sagedamini patsientidel, kellel on esinenud suguelundite pärmseente infektsioonid või mehed, kes ei ole ümber lõigatud. Naised võivad olla tupest, kihelus või lõhna. Mehed võivad punetus, sügelus, turse või valu ümber peenise või heakskiidu tugeva lõhna peenis. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on mõni neist sümptomitest.

dapagliflozin ja metformiini võib sind pearinglust. Ärge juhtige autot ega midagi muud, mis võib olla ohtlik kui te ei tea, kuidas dapagliflozin ja metformiini teile mõjub. Seisa aeglaselt, kui te tunnete pearinglust.

dapagliflozin ja metformiini võib seostada arengut põievähk ja ei tohiks kasutada patsientidel aktiivse põievähk. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on veri uriinis või valu ajal urineerimisel.

Ära joo palju alkoholi, kui te kasutate dapagliflozin ja metformiini. Heavy alkoholi tarbimine võib suurendada oma riski laktatsidoosi.

Hüperglükeemia (kõrge veresuhkur) võib tekkida, kui te ei võta piisavalt või jätke annus teie diabeedi ravim, söövad või ei järgi oma dieedi kava, on palavik või infektsioon, või ei kasuta nii palju kui tavaliselt. Mõned sümptomid kõrge veresuhkru hulka ähmane nägemine, unisus, suukuivus, punetav kuiv nahk, puu-like hinge lõhn, suurenenud sagedus ja kogus urineerimine, ketoonid uriinis, isutus, iiveldus ja oksendamine, kiire ja sügav hingamine, väsimus või ebatavaline janu. Kui sümptomid kõrge veresuhkru esine, kontrollida oma veresuhkru taset ja pöörduge arsti juhiseid.

dapagliflozin ja metformiini kõrvaltoimed

dapagliflozin / metformiini

Kui teil tekib nahalööve, nõgeslööve või allergiline reaktsioon dapagliflozin ja metformiini, lõpetage ravimi kasutamine ja pöörduge oma arsti poole niipea kui võimalik.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Diabeet tüüp 2 metformiin, aspartinsuliinist, glipisiidravi, Januviaga, glimepiriidi, Victoza’ga, Lantus, gliburiidi, pioglitasoon, Invokana, Tradjenta, GLUCOPHAGE Janumet’is Actos, Levemiri Novolog, Humalog, amarüül, Farxiga, ONGLYZAga, Welchol, GLUCOTROL, Trulicity sitagliptiin Bydureon

 või minna liituda dapagliflozin / metformiini tugirühm suhelda teistega, kes on sarnased huvid.