danshen

Ühine nimed: Danshen, Dan Shen, tanshen, tan-shen, Radix Salviae miltiorrhiza, Fu Fang Dan Shen

Efektiivsus-ohutuse hinnangud

Oo … Etno või muud tõendid efektiivsuse kohta.

ohutus hinnangud

Danshen on mitmeaastane taim, mis kasvab päikeseline mäenõlvadel ja oja ääred Hiinas. Selle lillakassinist lilled õitsevad suvel ja lehed on ovaalsed, peeneks sälkservad. Vili on ovaalne pruun pähkel. Danshen juured, millest paljud ühised nimed on tuletatud, on ere sarlakpunase. Danshen on seotud ühise salvei, kulinaarse herb.

Danshen peetakse üheks kõige olulisemaks Hiina meditsiin ja on laialt levinud Aasia riikides. Traditsiooniliselt danshen on kasutatud parandada kehalisi toimimist, samuti raviks verejooksu, ebanormaalne menstruatsioon, nurisünnitus, paistetus, unetus, ja hepatiit. Hilisemad kasutamised hõlmavad ravi veresoonte / süda ja aju / veresoonte tingimustel.

Danshen on laialdaselt hiina meditsiini aastaid. Limited uuringud on näidanud efektiivsust südame isheemiatõbi ja insult, kuid kvaliteet õppemeetodite piirab järelduste kehtivust.

Toimeained müügil ettevalmistused on väga erinevad. Tavaliselt viidatud annused järgmised: 10 “tilkumist pillid” võetud 3 korda päevas (suu või keele alla), 3 Fu Fang Dan Shen tabletid võtta suukaudselt 3 korda päevas, danshen 20 mg / kg kapslid. Annused 100 mg / kg boolusüstina on kasutatud lastel.

Puuduvad andmed.

Informatsioon ohutuse ja efektiivsuse raseduse ja imetamise ajal ei ole.

Danshen võib segada mõõtmised digoksiini taset veres ja võib suurendada vere hõrenemine mõju varfariini. See võib vähendada midasolaami kontsentratsioonid veres ja väheneb farmakoloogiliste toimetega, mis võivad potentsiaalselt mõju muuta paljude ravimite.

Kõrvaltoimed näivad olevat piiratud allergia, peapööritus, peavalu, kerge soolestiku sümptomeid, pöörduvad muutused vererakkude arvus.

Informatsioon on piiratud.

viited