dabigatraaniga

Enneaegne katkestamine dabigatraaneteksilaadiga mesülaat suurendab tromboosi juhtude. Kui verejooksude dabigatraaneteksilaadiga mesülaat tuleb lõpetada, välja arvatud patoloogiline verejooks, leiavad teise antikoagulandi. Epiduraal või seljaaju hematoomid võivad tekkida dabigatraaneteksilaadiga mesülaat ravi saavatele patsientidele Neuraksiaalanesteesia või spinaalpunktsiooni. Jälgima patsiente neuroloogiliste häirete ja ravida kiiresti.

Kasutab dabigatraaniga

Therapeutic Klass: Hüübimisvastane

Farmakoloogilise Klass: dabigatraaneteksilaadiga

dabigatraaniga on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sest dabigatraaniga järgmine tuleks kaaluda

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon dabigatraaniks või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju Dabitragaani lastel. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga Dabitragaani eakatele. Kuid eakatel patsientidel on suurem tõenäosus on vanusega seotud insult, verejooks, või neeruprobleemid, mille puhul võib vaja olla ettevaatlik ja annuse korrigeerimine saanud patsientide dabigatraaniga.

Enne Kasutades dabigatraaniga

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te võtate dabigatraaniga, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades dabigatraaniga mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades dabigatraaniga ühegi järgmistest ravimitest ei ole soovitatav, kuid võib teatud juhtudel nõutav. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võib mõjutada kasutamise dabigatraaniga. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Võtke dabigatraaniga täpselt nii nagu arst. Ärge võtke rohkem see, ärge võtke seda sagedamini, ja ärge võtke seda kauem, kui arst on tellitud. Selleks võib suurendada võimalikke kõrvaltoimeid. Samuti ärge lõpetage dabigatraaniga kontrollimata kõigepealt oma arstiga.

dabigatraaniga kaasas ravimi juhendis. On väga oluline, et lugeda ja mõista seda teavet. Kindlasti pidage nõu oma arsti, kui teil on mingeid küsimusi.

Te võite võtta dabigatraaniga koos toiduga või ilma.

Neelake kapsel alla tervelt koos klaasi veega. Ärge purustage, närige või avada.

Kui te võtate teisi ravimeid vere vedeldamiseks, (nt hepariin, varfariin, Coumadin®), võib arst teile väga konkreetseid juhiseid, kuidas vahetada dabigatraaniks. Järgige hoolikalt ja pidage nõu oma arsti, kui teil on mingeid küsimusi.

Annus Dabitragaani on erinev erinevate patsientide puhul. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmised doosid Dabitragaani. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate annuse Dabitragaani, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Kui sul on vähem kui 6 tundi enne järgmise annuse, jätke unustatud annus vahele ja jätkake tavalise raviskeemi.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

Õige kasutamine Dabitragaani

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoidke ravimit originaalpakendis (blisterpakendis või pudel), kuni olete valmis seda kasutama. Ärge hoidke kapsleid muu mahuti (nt pill kastid või pilli korraldajad). Pärast avate pudeli esmakordset, siis tuleb võtta kõik kapsleid 4 kuu jooksul. Kui te ei ole kasutanud kapsleid 4 kuu jooksul, siis tuleb kõrvaldada allesjäänud kapslid ja alustada uue pudeli.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda, et dabigatraaniga töötab korralikult ja otsustada, kas te peate jätkama seda võtta. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Veenduge arstile, kes ravib teid teab, et te kasutate dabigatraaniga. Mõnikord tuleb peatada kasutades dabigatraaniga mitu päeva enne operatsiooni ajal, sealhulgas hambaravi protseduure.

Sul võib veritseda ja sinikate, kui te kasutate dabigatraaniga. Olge eriti ettevaatlik, et vältida vigastusi. Eemale töötlemata spordi- või muudes olukordades, kus võid muljutud, lõigata või vigastada. Õrnalt harja ja hambaniiti hambaid. Ole ettevaatlik, kui kasutate teravate esemete, sealhulgas pardlid ja küüne kääridega. Vältida valides oma nina. Kui teil on vaja löök nina, puhu õrnalt.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on ebatavaline verejooks või nahaalune verevalum, must, tõrva meenutav väljaheide, veri uriinis või väljaheites, peavalu, pearinglus või nõrkus, valu, turse või ebamugavustunne ühine, punetavad laigud nahal ebatavalised ninaverejooks või ebatavaline veritsus tupest, mis on raskem kui tavaliselt. Need võivad olla märgid veritsus probleeme.

Ärge äkki kasutamise lõpetama dabigatraaniga küsimata kõigepealt oma arstiga. Nii võib suurendada insuldi riski.

dabigatraaniga võib suurendada riski haigestuda seljaaju või epiduraal tromb. See juhtub tavaliselt siis, kui sul on epiduraalkateetriga panna selga teile teatud ravimid, võtate MSPVA-d või ravim vere hüübimise vältimiseks või on esinenud seljaaju probleeme või on olnud operatsioon selg. Pöörduge arsti poole, kui teil on keskjoonel seljavalu, kaotus põie või soolestiku kontrolli või tuimus, surin või nõrkus oma jalgade kui te kasutate dabigatraaniga.

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal dabigatraaniga

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on kõhuvalu või ärritunud, iiveldus, kõrvetised või seedehäire võtmise ajal dabigatraaniga.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

dabigatraaniga kõrvaltoimed

dabigatraaniga

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Ennetamine trombemboolia kodade virvendus aspiriin, varfariin, Xareltoga, Eliquis, tarvitamist Pradaxat

Süvaveenitromboos Xareltoga, Eliquis, Pradaxas Lovenox, enoksapariinile, hepariin

Kopsuemboolia Xareltoga, Eliquis, Pradaxas hepariin, apixaban, rivaroksabaaniga

Süvaveeni tromboos / kopsuarteri trombemboolia profülaktika puusaoperatsiooniga Pradaxat