Cyclospora’st nakkuse

Cyclospora’st infektsioon põhjustab vesist ja mõnikord plahvatusohtlik, kõhulahtisus. Üks-tud parasiit, mis põhjustab Cyclospora’st nakkuse saab sisestada oma keha, kui sa alla neelata saastunud toidu või veega. Värske toodang on süüdlane paljudel juhtudel Cyclospora’st infektsioon.

Kuna kõhulahtisus võib olla põhjustatud paljudest asjadest, see võib olla raske diagnoosida Cyclospora’st infektsiooni kui spetsialiseeritud väljaheites test tehakse. Ravi Cyclospora’st nakkus on antibiootikume. Toit ohutusnõudeid võib aidata haigust ennetada.

Millal näha arsti

Mõned inimesed on nakatunud mikroskoopilised parasiit, mis põhjustab Cyclospora’st infektsiooninähte mingeid märke või sümptomeid. Teiste jaoks nähud ja sümptomid – mis algavad tavaliselt kahe kuni 11 päeva saastatud toidu söömine või joomine saastunud vett – võib sisaldada

Mida sa saad teha

Kõhulahtisus võib lõppeda iseenesest mõne päeva jooksul, või see võib kesta nädalaid. Kui teil on HIV või muu seisund, mis ohustab immuunsüsteemi infektsioon võib kesta mitu kuud kui seda ei ravita.

Mida ootate oma arsti

Paljud tingimused võivad põhjustada kõhulahtisust ja teiste mao sümptomitele. Kui teil tekib püsiv kõhulahtisus, mis kestab mitu päeva või kordub, võtke ühendust oma arstiga, nii et ta saab kindlaks selle põhjus ja soovitada ravi. Kui olete söönud toitu, mis on olnud meenutada, sest Cyclospora’st puhkemist või reisinud piirkonnas, kus parasiidid nagu Cyclospora’st on ühised, rääkige oma arstiga.

Kui teil tekib tingitud dehüdratsiooni kõhulahtisus, pöörduge arsti poole. Ohumärgid dehüdratsiooni hulka

Ühe-tud parasiit, Cyclospora’st cayetanensis, põhjustab Cyclospora’st infektsioon. Sa saad seda joogivee või süüa toitu, mis on olnud saastunud nakatunud inimesega.

Nakatunud inimene Cyclospora’st läbib parasiit väljaheites. Kuid erinevalt mõned teised toidust parasiidid, Cyclospora’st ei saanud nakkav, kuni päeva või nädala jooksul pärast see möödas roojamise. Nii et see on ebatõenäoline, et saad nakkuse otse nakatunud inimesega, nagu restoran töötaja, kes ei pese oma käsi piisavalt pärast tualeti kasutamist.

Enne 1990, juhuslik juhtudel Cyclospora’st nakkuse keeratud ainult inimesed, kes reisis arengumaades ja need, kellel on HIV või muu seisund, mis põhjustab immuunsüsteemi nõrgenemine. Kuid alates 1990. aastatest salat, värske basiiliku ja imporditud vaarikad on seostatud Cyclospora’st puhangute Ameerika Ühendriikides ja Kanadas.

In the past, inimesed, kes reisis arengumaades olid suurema tõenäosusega saada Cyclospora’st infektsioon. Nendel päevadel, kui infektsioon on leitud kogu maailmas, ja igaüks, kes manustab saastunud toidu või veega võivad saada.

Toimeainet kõhulahtisus töötlemata Cyclospora’st infektsioon võib põhjustada dehüdratsiooni. Kui oled muidu terved täiskasvanud, saab ravida dehüdratsiooni juues rohkem vedelikke. Mõned inimesed võivad vajada haiglaravi saada intravenoosselt vedelikke, sest nad on suurem risk tõsise dehüdratsiooni. näideteks

Kui teil on kerge korral Cyclospora’st infektsioon, siis ei pea arstiabi, sest see selge end ise. Kuid helistada oma arstile, kui haigus kestab rohkem kui paar päeva või kui ilmneb, et põhjustada dehüdratsiooni.

Sest Cyclospora’st infektsioon, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Arst peab teadma teatud üksikasju oma haiguse diagnoosi. Ole valmis vastama küsimustele nagu

Sest seal on nii palju võimalikke põhjuseid kõhulahtisus ja muud seedetrakti sümptomid, diagnoosimine Cyclospora’st nakkuse nõuab laboris, et teha kindlaks parasiit väljaheites. Puuduvad vereanalüüsid diagnoosida Cyclospora’st infektsioon.

Ravi Cyclospora’st nakkus on kombinatsioon antibiootikumi tuntud trimetoprim-sulfametoksasool (Bactrim, Septra). Seal ei ole hetkel ühtegi tõhusat alternatiivi antibiootikume inimesed ei suuda võtta trimetoprim-sulfametoksasool.

Et ennetada või ravida kerge kuni mõõdukas vedeliku kahjum raske kõhulahtisus seotud Cyclospora’st infektsioon, see on üldiselt piisav tervetel täiskasvanutel juua vett.

Lastele ja imikutele, võite kasutada suulise rehüdreerivate lahendus, nagu Pedialyte. Spordijoogid ja gaseeritud joogid ei paku õige tasakaal toitainete, et lapsed vajavad.

Kui lähete arengumaades, see on oluline olla ettevaatlik, mida sa süüa ja juua. Kuid viimastel Cyclospora’st soolenakkuspuhangute on seotud toidus imporditud või kasvatatakse USA-s ja Kanadas. Kahjuks isegi ettevaatlik pesemine toidud ei piisa, et kõrvaldada parasiit, mis põhjustab infektsiooni.

Et jälgida, millised toiduained on seotud viimaste puhangute Cyclospora’st infektsioon, võiksite aeg-ajalt kontrollida toidu ohutus valvas osa Food and Drug Administration kodulehel.

külastada oma arsti