cupping ravi: kas see leevendab fibromüalgia valu?

Mõned uuringud näitavad, et cupping kui koos nõelravi, võib vähendada fibromüalgia sümptomid efektiivsemalt kui tavalised ravimid nagu amitriptüliin. Venitatavuskatse ravi tavaliselt praktiseeritakse traditsioonilise hiina meditsiini praktikud. Teooria depressioon on see, et see liigub või stimuleerib keha loomulikku energiat – nimetatakse ka qi.

Venitatavuskatse ravi puhul kuumutatakse õhu sees klaas tass, mis eemaldab mõned õhku tassi. Tass Seejärel asetati kiiresti nahal ja saadud vaakum tõmbab naha osa viis tassi. Tass võib jätta juba mitu minutit ja seejärel eemaldada, jättes maha helepunane, ümmargune Welt. Niisked depressioon, nahk on kikkis nõelaga enne tassi pannakse.

Uuringud cupping tavaliselt mõõta protseduuri efektiivsust võrreldes seda teiste ravivõtetega. Kuid kvaliteetse uuringute tavaliselt hõlmab ka grupp inimesi, kes saavad platseebo – suhkru pill või võltsversiooni korras uuritakse. Kuna teeseldud versioon depressioon ei ole välja töötatud, selle kvaliteet ei ole veel kättesaadavad cupping uuringud.

Niisiis, kui mõningaid olemasolevaid uuringuid teha näitavad võimalikku rolli cupping fibromüalgia ravis, lõplikku vastust selle tegelikust roll on oodata suuremaid ja range uuringud lõpule viia.