cromolyn sissehingamine, allaneelamine / pihustamisaega

Therapeutic Klass: Antiasthma

Kasutab cromolyn

Farmakoloogilise Klass: Mast Cell stabilisaator

Cromolyn võib kasutada üksinda või koos teiste astma ravimid nagu bronhodilaatorid (ravimid, mis avavad kitsenenud hingamine läbipääsud) või kortikosteroide (kortisooni sarnased ravimid).

Cromolyn sissehingamisel toimib mõjutades teatud põletikuliste rakkude kopsudes, et vältida nende vabastades ained, mis põhjustavad astma sümptomeid või bronhospasm.

cromolyn on saadaval ainult arsti retsepti.

On väga oluline, et te loete läbi järgmised andmed. Kui mõni seda põhjustab teile erilise tähelepanu, pidage nõu oma arstiga. Samuti, kui teil on küsimusi või kui soovite rohkem informatsiooni cromolyn või teie meditsiiniline probleem, pöörduge oma arsti, õe või apteekriga.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sest cromolyn järgmine tuleks kaaluda

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon Cromolyn või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Enne Kasutades cromolyn

Kuigi ei ole spetsiifilist informatsiooni võrdlemisel selgus cromolyn lastel kasutamiseks teistes vanuserühmades, cromolyn ei põhjusta erinevat kõrvaltoimeid või probleeme lastel kui ta seda teeb täiskasvanud. Sissehingamisel lahus kujul cromolyn ei tohiks kasutada lastel nooremad kui 2-aastastel ja inhalatsiooniaerosol ei tohiks kasutada lastel nooremad kui 5 aastat vanad.

Paljud ravimid ei ole spetsiifiliselt uuritud vanemad inimesed. Seetõttu ei saa teada, kas nad töötavad täpselt samamoodi nad noorematel täiskasvanutel. Kuigi ei ole spetsiifilist informatsiooni võrdlemisel selgus cromolyn sissehingamisel eakate kasutamiseks teistes vanuserühmades, cromolyn ei põhjusta erinevat kõrvaltoimeid või probleeme vanematel inimestel kui see noorematel täiskasvanutel.

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Rääkige oma tervishoiutöötaja kui te võtate mingeid muid retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) meditsiinis.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võib mõjutada kasutamise cromolyn. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Cromolyn suulise sissehingamisel kasutatakse, et aidata vältida astma sümptomeid või bronhospasm (vilistav hingamine või hingamisraskused). Cromolyn ei leevenda astma või bronhospasm rünnak on juba alanud. Oluline on kasutada cromolyn regulaarsete korda, nagu teie arst.

Kasutage cromolyn sissehingamisel ainult suunata. Ärge kasutage rohkem see ja ei kasuta seda sagedamini kui teie arst määras. Selleks võib suurendada võimalikke kõrvaltoimeid.

Cromolyn sissehingamisel tavaliselt kaasas patsiendi suunas. Loe neid hoolikalt enne kasutamist cromolyn. Kui te ei saa aru, suunad, mis tulevad koos inhalaatori või kui te ei ole kindel, kuidas inhalaatorit kasutada, küsige tervishoiutöötaja, et näidata teile, kuidas seda kasutada. Samuti küsige tervishoiutöötaja regulaarselt kontrollima, kuidas inhalaatorit kasutada, veendumaks, et kasutate seda õigesti.

Patsientidel, kasutades cromolyn inhalatsiooniaerosol

Arst võib teil kasutada spacer seade inhalaatorit. Vaheelement muudab inhalaatori lihtsam kasutada. See võimaldab rohkem ravimit, et jõuda kopsudesse, mitte viibivad suus ja kurgus.

Puhastage inhalaatorit, huuliku ja spacer vähemalt kord nädalas.

Patsientidel, kasutades cromolyn inhalatsioonikapslid

Patsientidel, kasutades cromolyn sissehingamisel lahendus

Patsientidel lehe cromolyn suukaudse inhalatsiooni regulaarselt (näiteks iga päev)

Annus cromolyn on erinev erinevate patsientide puhul. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annuste cromolyn. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate annuse cromolyn, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Õige kasutamine cromolyn

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoidke mahuti toatemperatuuril, eemal kuumusest ja otsesest valgusest. Mitte külmutada. Ärge hoidke cromolyn autosse, kus see võib kokku puutuda suure kuumuse või külma. Ära torka sisse augud kanister või viska tulle, isegi kui kanister on tühi.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Kui teie sümptomid ei parane 4 nädala jooksul või kui teie seisund halveneb pärast hakkate kasutades cromolyn, pidage nõu oma arstiga.

Kui te kasutate ka kortikosteroidi või Bronhilõõgastieelne oma astma koos cromolyn, ärge katkestage kortikosteroidi või bronhe lõõgastav isegi kui teie astma tundub parem, kui sa ei rääkinud seda teha arst.

Suukuivus või kurgu või kurgu ärritus võib tekkida pärast kasutada cromolyn. Kuristamine ja loputamine suus või võttes juua pärast iga annuse võib aidata ennetada nende mõju.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal cromolyn

Pöörduge arsti poole niipea kui võimalik, kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest tekib

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Kui te kasutate cromolyn inhalatsiooniaerosol, võite märgata ebameeldiv maitse. See võib oodata ja läheb ära, kui te lõpetate ravimi kasutamise.

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Saadavus Rx ainult retsepti

cromolyn kõrvaltoimed

cromolyn

Rasedus B-kategooria pole tõestatud risk inimestele

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Süsteemne mastotsütooside omeprasool, Prilosec, lansoprasool, Prevacid, Gleevec imatiniibi, cromolyn, Prevacid SoluTab

Põletikulise soolehaiguse prednisooni, deksametasooni, hüdrokortisoon, budesoniidi, asatiopriin, Decadron, sulfasalasiin Remicade

Astma, hooldus SYMBICORTiga, albuterooliga, flutikasoon- montelukasti Singulair, Advair Diskus’es, Ventolin, PROAIR HFA