areneva ravi hulgiskleroosi

Ei ole ravi sclerosis multiplex’i (SM), kuid suuri edusamme on tehtud uute ravimite seda ravida. Käimas on töötada välja uusi ja paremaid haigust muutvat ravi (DMTS) selle haiguse kesknärvisüsteemi.

DMTS eesmärk on vähendada sagedus ja tõsidus MS rünnakuid ja minimeerida neuroloogilisi kahjustusi, mida nad põhjustavad. 13 DMTS heaks kiitnud Food and Drug Administration (FDA) alates 1990. aastate algusest on tõhusad on aidata juhtida retsidiveeruva kuluga MS, mis mõjutab 85 protsenti inimestest diagnoositi seda haigust.

Pärast mitu aastat, enamikul juhtudel ägenemiste ja sclerosis teisendada järk-järgult progresseeruv haiguse vormi, mida nimetatakse sekundaarselt progresseeruv MS. Praegu saadaval DMTS mõjutavad vähe selle etapi MS, mistõttu ravi ajal varem, retsidiveeruva faasis on soovitatav.

Lisaks umbes 10 protsenti inimestest hulgikoldekõvastusega diagnoositakse progresseeruv vorm (primaarne progresseeruv MS) hetkel haiguspuhangut.

No hetkel saadaval DMTS oluliselt aeglustada halvenemine primaarne progresseeruv vorm MS. Aga alguses uuringud näitavad eksperimentaalset ravimit okrelisumab võib olla tõhus aeglustades selle progresseerumist.

Teadlased on rohkem teada, kuidas olemasolevaid DMTS tööd, et vähendada retsidiive ning vähendada MS seotud ajukahjustused. Edasised uuringud tehakse kindlaks, kas need mehhanismid võivad potentsiaalselt viivitada puude poolt põhjustatud haigus.

Kliinilised uuringud uute DMTS, sealhulgas monoklonaalsed antikehad daklitsumabiga (Zenapax) ja rituximab (Rituxan) samuti lakinimood, suukaudse ravimina, on käimas ja võib pakkuda uusi eeliseid võrreldes praegu saadaval võimalusi.

Uus ravimeetodid on tekkimas

Rohkem on vaja

Tüvirakkude siirdamine on ka hinnatakse kui ravi MS. Mitmed uuringud on uurida, kas hävitades immuunsüsteemi ja seejärel asendades selle siirdatud tüverakkudest “tühistab” immuunsüsteemi inimestel MS.

Rohkem on vaja uurida, et mõista paremini, kuidas need uued ravimeetodid töötavad ja kuidas neid kasutada osana terviklikku ravi strateegia.

Kuigi esimesed uuringud näitavad lubadus, kasu, kõrvaltoimeid ja pikaajalise ohutuse nende uute ravimite selgub alles siis rohkem uuringuid.

koos

külastada oma arsti